Aastaga Räpina Muusikakoolis võib rahule jääda

Foto autor Aivo Parmson

2016.a Räpina Muusikakooli lõpetajad Maksim Rjurikov, Anna-Leena Rämson ja Kevin Nirk

Taas on möödas üks tore aasta Räpina Muusikakoolis. Minul on küll imelik öelda, kuid tundub, et areng muusikakoolis läheb jätkuvalt tõusuteel. Kes oleks võinud veel mõni aasta tagasi arvata, et piirkondlikelt akordioni- ja kitarrikonkurssidelt ning poolt Eestit hõlmavatelt löökpillikonkurssidelt me naaseme kuhja auhinnaliste kohtade ning diplomitega? Lausa magustoiduks võib pidada vabariiklikul konkursil kahte esikohta, seda löökpillis Reno Kokmann (õp Raivo Rebane) ja Jakob Täht (õp Kaido Otsing) metsasarvel. Matfei Razik (õp Juta Püvi) tõi vabariiklikult finaalilt diplomi. Lausa suurepärane on Aksel Vürsti (õp Elli Käbin ja õp Tõnu Kalm) koju toodud 3. koht rahvusvahelisel Baltimaade konkursil Lätis, kuhu tavatasemega õpilasi ei saadetagi, kusjuures 1. ja 2. kohta välja ei antudki. Juunis aga osaleb meie õpilane Kadi Kaldmäe (õp Oksana Iljašenko) flöödi erialal Stockholmis konkursil. Loodame, et esinemine õnnestub. Erinevatel konkurssidel osales kokku 18 meie kooli õpilast! Siinkohas pole nimetatud väiksematel ja piirkondlikel konkurssidel saavutatud auhinnalisi kohti.
Meie laululapsed esinesid detsembris Jõulutähel – Hedvig-Hanna Raud 1. koht, Kadi Kaldmäe 3. koht ja Margit Jaagund 2. koht, Angeelika Apuhtin 3. koht ja Andry Must eripreemia. Saaremaa kõrgetasemelisel konkursil Margit Jaagundile 2. koht. Alo Mattiiseni lauluvõistlusel Põlva Muusikakooliga kahasse loodud ansambel „Gram of Fun“ tuli 2. aastat järjest koju Grand Prix-ga, Viimsi lauluvõistlusel 2. kohaga. Laulukarusseli piirkondlikust voorust pääsesid 2 õpilast (Minna Emilia Vürst ja Margit Jaagund) edasi maakondlikku finaali. Lauljate juhendajad on suurepärased õpetajad Margot Suur ja Riivo Jõgi.
Kuid meie õpetajatega võime siin ju igasuguseid asju unistada ja planeerida, aga kui meie unistuste taha tulevad ka lapsevanemad ning nende lapsed ehk meie õpilased, vaat selles ühistöös on väge ja tulemused ei lase end kaua oodata!
Kommentaariks tahaks veel lisada, et viiuli eriala sissetoomine 2014.a oli ainuõige otsus. Selle näitajaks on kasvõi väikse Minna Emilia Vürsti (õp Alari kalvik) Räpinale ära toodud diplom piirkondlikul konkursil.
Kuulasin ära kogu kooli arvestused ja eksamid. Eks arenguruumi on alati ning kõigega veel päris rahule ei saa jääda, kuid kokkuvõttes on meie kooli tase korralik ja oleme täiesti arvestatav konkurent teistele koolidele. Eks seda väljenda kujukalt ka ühe naabermaakonna suurkooli direktori kommentaar kevadisel direktorite kogunemisel, et Räpina, te olete suhteliselt väike kool, kuid teil oli nii palju edukaid õpilasi konkurssidel! Vastasin, et eks ikka tublide õpetajate, hakkajate laste ja koostööaltide lapsevanematega, mis muud!
Jäin eriliselt rahule selle aasta akordioniõpilaste arvestusega. Lapsed mängisid küllalt keerukat repertuaari ning ka veidi nõrgemad õpilased esinesid heal tasemel. Õpetajad polnud teinud mingeid järeleandmisi. Tõstan esile õpetajad Ave Asteli ja Juta Püvi, kelle õpilased näitasid seda, et hea tahte puhul on kõik võimalik. Märkimata ei saa jätta meie õpetaja-kontsertmeistri Martina Võrgu väljapaistvat ja meisterlikku esinemist kontsertmeistrina. Kuid tahan selle jutu lõpetuseks lisada, et enamus meie kooli õpilastest on väga tublid, mida näitab kiituskirjade aukartustäratav hulk (27).
Käesoleva aasta kevadel lõpetas Räpina Muusikakooli põhiõppe täieliku kursuse kolm õpilast: Kevin Nirk (õpetaja Margit Kokmanni klaveriklassist), Maksim Rjurikov (õpetajate Mari Metsoja ja Kristel Söödi kitarriklassist) ja Anna-Leena Rämson (õpetaja Oksana Iljašenko flöödiklassist). Soovime neile kolmele õnne kooli lõpetamise puhul ning edukat tegutsemist muusikas!
Mis meid ootab uuel aastal? Väikesed muudatused õpetajate kaadris, mida olen valmis kommenteerima sügisel, kui töölepingud vormistatud ja kõik sisseastumisavaldused esitatud. On oodata väikseid üllatusi. Järgmisel aastal toimuvad klaveri- ja puhkpillierialade konkursid. Selleks tuleb hakata valmistuma juba nüüd. Kui mitte veel tegudes, siis vähemalt mõtetes.
Kui minult küsida, mida ma ootan õpetajaskonnalt, siis vastan, et uusi mõtteid, uut vaatenurka, uusi muusikakooslusi, kaasaegsust, kõrgetasemelist õpetamise metoodikat, samas üldse mitte unustades vana head klassikat ning seda, et muusikat tuleb alati esitada põnevalt, sõltumata ajast, mil see loodud on. Tänapäeval ei saa ka õpetajad ammu koolisõpitud teadmistel ja oskustel kaua liugu lasta, tuleb ennast pidevalt arendada ja kaasajaga kurssi viia. Ja ikka rohkem kirge ning sisemist põlemist! Viimased sõnad on mõeldud ka õpilastele ja nende emadele-isadele. Loodan järgmisel aastal rohkem koolis näha lapsevanemaid, kes kuulavad tunde, võtavad tihti ise õpetajatega ühendust ja aitavad igati oma laste heale arengule kaasa.

Loodan, et muusikakooli õpilastele ja lapsevanematel tuleb ilus ja äge suvi. Samas peaks jääma ruumi ka vihmastele ilmadele, mil võib jälle muusikaga tegelda ning suvepalu harjutada. Septembrikuu lõpus on Räpina Muusikakoolis ju suvepalade kontsert, millega tähistame rahvusvahelist muusikapäeva.
Arvan, et 04. juunil Räpina Hea Kodu Päeval muusikakooli telgis toimunud pillide esitlus ahvatles kuulajaid ning esmaspäeval, 29. augustil toimuva lisavastuvõtu lõpuks täituvad kõik erialad soovijatest. Ka täiskasvanud võiksid julgemad olla ja peaksid enam end muusikas proovile panema. Samuti loodan, et austatud lugejatest muusikahuvilised tuleksid veel enam meie kontsertidele. Kontsertide hooaeg algab sügisel. Olete väga oodatud! Uudiseid meie koolis saate lugeda kodulehe aadressilt: www.muusikakool.rapina.ee
Kõigile tervist, mõnusat suve ning vaimustavaid ja kordumatuid muusikaelamusi!

Marika Klimberg-Hyötyläinen,
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.