Aksel Vürst saavutas rahvusvahelisel konkursil 3. koha!

P60506-180027[1] Õpetaja Tõnu Kalm, Aksel Vürst ja kontsertmeister Märtin Karm (Medium)

Õpetaja Tõnu Kalm, Aksel Vürst ja Märten Karm

05.-06. mai k.a toimus Läti linnas Rujiena`s rahvusvaheline puupuhkpillikonkurss, kus osales Räpina Muusikakooli 4. klarnetiklassi õpilane Aksel Vürst. Kuna see konkurss on traditsiooniliselt väga kõrgetasemeline, siis saadetakse võistlustulle reeglina juba varasematel konkurssidel edukalt karastunud muusikuid. Kuna Aksel saavutas vabariigis eelmisel aastal konkursil Parim Noor Instrumentalist 2. koha ning D.O.Wirkhausi puhk- ja löökpillikonkursil 1. koha, siis oli rahvusvahelise konkursi osalemise tingimused seega täidetud.
Aksel Vürst: „Mulle konkursil meeldis. Seal esinesid Eesti, Läti ja Leedu noored ja andekad muusikud. Seal võistlesid klarnetid, fagotid ja oboed. Mulle meeldisid väga Läti klarnetimängijad, nemad olid eriti professionaalsed. Sel korral oli minu klaverisaatjaks H.Elleri nim Tartu Muusikakooli kontsertmeister Märten Karm. Sain konkursil esinemiskogemusi ning õppisin teiste konkursantide mängust ka ühtteist. Esinesin 1. vanusegrupis (kuni 11-aastased). 1. ja 2. kohta välja ei antudki.“
Akseli õpetajaks on noor õpetaja Elli Käbin, kes käesoleva aasta kevadel lõpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia trompeti instrumendiõpetaja erialal. Lisaks Räpinale õpib Aksel veel H.Elleri nim Tartu Muusikakoolis tulevikumuusika programmis Tõnu Kalmi juures. Programmis on ette nähtud, et kõiki Tartus antavaid tunde kuulab ja tarkusi omandab ka nn põhimuusikakooli õpetaja.
Akseli peres on muusikalised oskused väga kõrges hinnas: isa Urmas täiendab oma oskusi muusikakooli täiskasvanud õppurina trombooni erialal, 8-aastane Minna Emilia õpib muusikakoolis viiulit, flööti ja laulu, noorem, 5-aastane vend Alfred õpib viiulit ja kornetit. Peres on veel Otto Valter, kes on 2-aastane. Loodetavasti tuleb varsti ka tema meie kooli. Aksel õpib tegelikult veel ühte eriala- löökpilli, milles ta on samuti kibe käsi. Nimelt saavutas ta Eesti lõunapoolsemate maakondade arvestuses löökpillikonkursil 2. koha. Ema Mari hoiab oma laste tegemistel silma peal ja on peres nn dispetšer, kes hoolitseb, et kõik lapsed õigetel aegadel tundidesse jõuavad. Vaat selline on Vürstide pere ning meie tunneme sellest vahvast seltskonnast suurt rõõmu. Kõik lapsed on väga andekad ja töökad.
Soovime kogu Räpina Muusikakooli poolt Akselile, õpetajatele Elli Käbinale ja Tõnu Kalmile ning kogu perele palju õnne uhke saavutuse puhul!
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

IMG_5368 Foto puhkpillikontserdi bukletist (Medium)

Foto Rujiena konkursi bukleti leheküljest

Comments are closed.