Arhanna Sandra Arbma on ETV saate “Tähtede lava” noorema astme parim!

Esineb ETV saate “Tähtede lava” noorema vanusegrupi võitja Arhann Sandra Arbma. Foto Liis Sinitamm ERR

Reedel, 17. mail oli kogu Eesti suur vaatajaskond naelutatud televiisorite ette, sest algamas oli põneva laulukonkursi “Tähtede lava” finaalsaade. Oleme juba poolteist aastat pöialt hoidnud meie kooli noorimale laululinnule, Arhanna Sandra Arbmale, kes on uhkelt läbinud mitmeid konkursi “Tähtede lava”voorusid alates maakondlikust kuni vabariikliku finaalvooruni välja. Konkursi alguses oli Arhanna alles viiene, hiljaaegu täitus tal aga 7 eluaastat. 

Pole see voorust vooru kulgemine sugugi sirge ja konarusteta olnud. Mitmed haigestumised, pidev transpordi- ja muud probleemid jne jne. Aga väike piiga on olnud südi ning ka kõige keerulisematest olukordadest võitjana välja tulnud. Seegi on juba tähelepanuväärne, et piiga on žüriide otsuste põhjal alati edasi saadetud ning pole pidanud jääma  publiku heatahtlikkusele lootma.

Reedel esitas Arhanna laulu “Tuulte värvid” Disney multifilmist “Pocachontas”. Sügavama kõla lisasid esitusele Lii Schmidt (tšello),  Laura Klesment (viiul) ja Andrea Kuzilov (taustvokaal). Nagu alati oli esitus väga emotsionaalne ning kaasakiskuv. Žürii liikmed toonitasid taas, et Arhanna täitis oma esinemisega kogu lava, mis on hea esinemise peamisi tunnuseid. Kõigis voorudes on žürii esile toonud noore lauljatari suurepärast diktsiooni ning musikaalsust.

Kahtlemata on Arhanna edu aluseks õpetaja Margot Suure järjepidev töö ja seda mitte ainult vokaali, häälikute, intonatsiooni teemal, vaid ka näitlejameisterlikkuse alal, sest enda elukogemusi lauljatari noorest east johtuvalt veel pole. Kuna õpetaja Margotil on aastatega ning paljudel konkurssidel osalemisega tekkinud rikkalik kogemustepagas ja Arhanna on suutnud kõik targad soovitused ellu rakendada, siis ongi tulemus suurepärane. Ka on õpetaja pidanud laulukonkursiga seotud taustalauljaid Tallinna ja mujalegi sõidutama, võttes samal ajal ka vastutuse noorte reisijate elu ja tervise eest. Suur osa on kanda olnud Arhanna emal ja isal, Anne ja Rait Arbmal, kes on tütre innustajad, logistikud, riietajad ning see rida jätkub veel pikalt. Kodune toetus ning laulude harjutamine on selles peres olnud märkimisväärne.

Põlvamaalt osales finaalis veel teinegi laulusolist – Sireli Salum, kes õpib soololaulu Põlva Muusikakoolis. Ka tema pälvis žürilltoma vanuserühma võitja tiitli. Sireli juhendajateks on Margot Suur ja Riivo Jõgi.

Kahtlemata kuuluvad tänusõnad sponsoritele; Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp, SA Räpina Kultuurkapital, taustalauljatele Linette Risttee ja Sireli Salum, duetipartnerile Kristina Bianca Rantalule, Põlvamaa kultuurispetsialist Asser Jaanimetsale.

Täname ka kõiki helistajaid, kes Arhanna esinemisele kaasa elasid ning telefonikõnedega oma poolehoidu väljendasid.

Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor

 

Comments are closed.