Taas fantastiline kontsert!

Esmaspäeval, 23.jaanuaril rõõmustasid meie kuulmismeelt kõrgetasemelised muusikud Maano Männi (viiul) ja Auli Lonks (klaver). Eesti Kontsert oli meile taas vahendanud ülikvaliteetset muusikat.

Maano Männi on meie endistele õpilastele ja paljudele meie praegustele õpetajatele tuttav. Umbes 10 aastat tagasi ta esines temperamentsete tšaardašmeloodiatega veel vanas muusikakoolis. Sel korral oli külakostiks kaasas selliste heliloojate loomingut, kelle muusika on meist paljudele väga tuttav: Fritz Kreisler, Antonio Vivaldi, Oskar Rieding, Jules Massenet, Jean Sibelius, Pjotr Tšaikovski, Heino Eller, Camille Saint-Saens. Viiulikava oli väga huvitav ja vaheldusrikas ning sundis kuulama ja nautima. Passaažid ja ülikiired käigud viiulil vaheldusid meloodiliste ja laulvate mõtisklustega. Kui enamus kavast esitati duona, siis Kreisleri “Retsitatiiv ja skertso-kapriisi” esitas Maano Männi tavapäraselt soolona. Retsitatiiv oli pikaldasem, kuid skertso ajal läks tulevärk lahti. Oli lausa lust jälgida virtuoosset esitust!

Auli Lonks on kuulajatele väga tuttav seoses Klassikatähtede esimese saatesarjaga. Ta pääses viie parema hulka. Oma 22-aastasele vanusele vaatamata on Aulil ette näidata terve trobikond auhinnalisi kohti kodumaistelt ning rahvusvahelistelt võistlustelt. Väga säravalt ja hoogsalt, samas peenetundeliselt esitas ta soolona Arvo Pärdi klaveripala “Liblikad”. Väga hea esitus!

Publik jäi kuulduga väga rahule. Kahtlemata saab sellise esituse puhul rohkem särada solist, kuid kindlasti aitas esitusele kaasa kontsertmeistri maitsekas mäng. On tore, et Maano Männi, kes praegu elab Vaasas (Soome), leiab aega ka kodupubliku rõõmustamiseks ja loodame, et tänaste esinejate koosmäng kestab pikemat aega. Tahaks veel resümeeks lisada, et kontserdi viimase noodi kõlades katkes viiulil E keel, mis oli väga selgeks märguandeks kontserdi lõppemisest.

Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.