Imeline Eurovisioonikontsert muusikakooli õpilastelt!

Kontserdi "Õhtu lauludega 2022" osalised

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Teisipäeva, 03. mai õhtul kogunes kultuurikeskuse saali kenake hulk inimesi. Ja põhjus oli ilmselge: kontsertsari „Õhtu lauludega“ tähistas on ilusat 15. sünnipäeva, mida võib ju lausa juubeliks nimetada.
Kogu kontsert oligi täiesti juubeli vääriline. Suure töö oli ära teinud eelkõige õpetaja Margot Suur. Tema läbimõeldud ja -katsetatud hääleseade on andnud fantastilisi tulemusi. Aastate jooksul on õpetaja läbinud väga palju häälekoolitusi (WAF-ist ja beatboxikoolitusest kuni hääle tervishoiuni välja) ja kui omandatud teadmisi töös rakendada, võibki tulemus olla hea. Õpetaja Margot teeb koostööd ka tuntud hääleseadjate Maikeni ning Sirje Medelliga. Meie vokalistid paistavad silma oma pehme häälekasutuse poolest, mis aga sugugi ei tähenda, et nad valjult ei laula. Lihtsalt õpetaja on leidnud õpilaste hääle kujundamiseks targa ja ettevaatava oma meetodi, mis lähtub iga laulja hääle ning isiksuse omapäradest.
Kui õpetaja Margot töötab ühtede teemadega, siis samades vokaaltundides viibib ka õpetaja Jürgen Järvpõld, kes pole pelgalt kontsertmeister, vaid noodistab saated, koos Margotiga arranžeeritakse laule, saateid mängitakse sisse koduseks harjutamiseks.
Kontsert oli aga tõeliselt tore. Õhtujuhiks Arno Tamm, meie kooli endine õpetaja, kes töötab nüüd Heino Elleri Muusikakoolis Tartus. Publikult tutvustati saatebändi, kuhu kuulusid: Jürgen Järvpõld (klahvpillid), Margot Suur (klahvpillid), meie kooli endine õpetaja Romet Ossipov (kitarr), meie kauaaegne koostööpartner Sander Aasaväli (löökpillid) ning Ilmars Priede, meie kooli kitarri- ja basskitarriõpetaja. Õhtujuht jagas kuulajatele lahkesti teadmisi Eurovisiooni ajaloost ning esitas publikult ka kavalaid küsimusi.
See on ikka täiesti uskumatu, sest alles kuu aega tagasi andsid õpilased ABBA-teemalise täispika kontserdi! Tabasin eile end mõttelt, et ehk peaks Räpinas avama Eesti Kontserdile konkureeriva kontsertorganisatsiooni! 😊
Ja ei saa kuidagi tavaliseks pidada seda, et ühe väikse maa-muusikakooli lauluõpilased on nii heal tasemel, kusjuures nende repertuaari suurus on samuti muljetavaldav!
Kontsert algas Räpina ja Põlva muusikakoolide solistide ansambliga, kes esitasid Lenna Kuurmaa esitusest väga tuttava ja populaarse laulu „Rapunzel“. 1975.a hollandlaste poolt esitatud hoogsat laulu „Ding-dinge-dong“ kuulis publik särava Lemme Salfi esituses. Üheks edukamaks 2012.a Eurovisioonil kõlanud Eesti lauluks võib lugeda Ott Leplandi/Aapo Ilvese loodud laul „Kuula“, mida meie kontserdil laulis hingestatult ja meeldejäävalt Arhanna Sandra Arbma. Samal aastal Eesti Laulul kõlanud laulu „Valedetektor“ laulsid toredasti ja rütmikalt Alfred ja Minna Emilia Vürst. Erle-Mai Pabusk näitas oma hääle ilu ning kandvust Mihkel Mattiseni /Silvia Soro laulus „Et uus saaks alguse“. Sven Lõhmuse „Rockefeller Street“ kõlas Sofia Elizabeth Mitrovski ning backilauljate Minna ja Katariina esituses efektselt ja ägedalt. Maailmas on selle laulu uusversioon löönud Youtubes publikurekordeid. Esmakordselt astus suurele lavale noor lauljatar Hanna-Liisa Neimann Andres Valkoneni/Ott Arderi lauluga „Lootus“. On väga vahva, et esinejate seas oli veel üks mehisema soo esindaja Karl-Markkus Rebane, kelle esitatud laul „Laule täis taevakaar“ kõlas tõeliselt ehedalt. 2017.a Portugali võidulaulu „Armastada kahe eest“ laulis meie kaunikõlaline laulusolist Amalia Belaš. Andres Valkoneni laulu armsa esitusega soovis Minna Emilia Vürst kuulajatele muretut meelt ja südametuld. Katariina Nagelile sobis ülihästi 2003.a Vaiko Epliku loodud ja esitatud laul „Eighties Coming Back“. 2010. a kõlas Eurovisioonil Saksamaa lauljatari Lena esituses laul „Satellite“, mis saigi selle aasta võidulooks. Minu arvates imeline laul ning eriline feeling. Helerin Salvelt ei kõlanud see esitus aga grammigi kehvemini! On potentsiaali! Gete-Ly Vija „Hopa-pa-rei“ kõlas kevadist energiat pakatavalt ja säravalt. Muusikakooli neidude poolt Torgny Söderbergi/Britt Lindeborgi „Diggi-Loo, Diggi-Ley“, mis 1984.a Eurovisioonil pälvis esikoha, oli kõlaliselt puhas, kauni vibraatoga ning tõeliselt maitsekas. Eelviimasena kõlas Margot Suure ja õhtujuhi Arno Tamme poolt 2015.a Stig Rästa hitt „Goodbye to Yesterday“. Braavo! Kontsert lõppes tervituste, õnnitluste ning solistide eriti päevakajalise ühislauluga „Et oleks rahu“. Publik tänas esinenuid püsti tõusmise ning kestvate kiiduavaldustega.
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Alfred ja Minna Emilia Vürst

Foto: Marika Klimberg-Hyötyläinen

Amalia Belaš

Foto: Marika Klimberg-Hyötyläinen

Arhanna Sandra Arbma

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Karl-Markkus Rebane

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Õhtujuht Arno Tamm

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Erle-Mai Pabusk

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Hanna-Liisa Neimann

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Helerin Salve

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Lemme Salf

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Margot Suur

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Neidude ansambel

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Minna Emilia Vürst

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina ja Põlva muusikakoolide solistide ansambel

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Comments are closed.