Imelised laulud imelistelt solistidelt

Reedel,  4. mail oli Räpina publik oodatud traditsioonilisele igakevadisele kontserdile, kus astusid üles Margot Suure lauluõpilased. Kontserdi viis läbi muusikakooli vilistlane, nüüdne G.Otsa nim Tallinna Muusikakooli lauluõpilane ning Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia 1. kursuse muusikapedagoogika eriala tudeng Kadi Kaldmäe

Kõigepealt astus publiku ette kooli tütarlaste ansambel koosseisus Tairi Tolmik, Amalie Belaš, Angelika Apuhtin, Erle-Mai Pabusk, Merlin Tolmusk, Liis-Marielle Kokmann, Katariina Nagel ja Helerin Salve, kes esitasid kaks lahedat 4-häälset laulu. Seejärel näitas oma suurepärast lauluoskust konferansjee Kadi ise, kes esitas kõigile tuntud Tiit Kändleri/Olav Ehala lauluga “Pagar ja korstnapühkija”. Järg jõudis kõige pisema laululapse, Arhanna Sandra Arbma kätte, kes pani Riine Pajusaare lauluga “Skandaal seinakapis” kogu publiku muhelema. Minna Emilia Vürst püüdis Gunnar Kiige “Unelauluga” publikut uinutada, kuid õnneks see tal ei õnnestunud, sest suurem osa kontserti seisis alles ees. Lavale astus Minna noorem veli Alfred, kes laulis talle omasel mehelikul moel  kummikute talveunest. Järg jõudis Helerin Salve kätte, kes jutustas oma laulus kõrgest mäest. Liis-Marielle Kokmanni esituses kõlas Laura Põldvere poolt tuntuks lauldud Sven Lõhmuse laul “Lihtsad asjad”. Eestimaa kaunist loodusest laulis Erle-Mai Pabusk laulus “Üle Maarjamaa”. Toredasti kõlas Külli ja Piret Laikre poolt loodud laul “Algus” Angelika Apuhtinilt. Viimase aastaga on Katariina Nageli häälde sugenenud põnev madal register ning Mari Pokineni laulus “Paradiis” said kõik seda nautida.

Väga huvitavad on alati olnud noormeestest solistide esitused. Nii ka seekord. Angelo Raoul Lombardo laulis stiilselt hooletul moel Vaiko Epliku laulu “Nelgid”. Tairi Tolmik laulis romantilise Hedvig Hansoni laulu “Kas sina tead”. Tairi paistis kontserdil silma ka sellega, et laulis mitmele solistile taustvokaali. Vanemat publikut haaras aga äratundmisrõõm, kui Andry Must esitas Gunnar Grapsi laulu “Istun aknal”. Õrnalt ja tütarlapselikult kõlas Marek Sadama ja Piret Laikre laul “Kellegi hääl” Amalia Belaši esituses. Nüüd astusid püünele juba mõlemad noormehed ning nende poolt esitatud Arne Oidi laul “Igavene teema” sundis mõttes kaasa laulma. Taas astus publiku ette duett, seekord koosseisus Amalia Belaš ja Tairi Tolmik ning kuuldavale tuli romantiline Piret Laikre laul “Armastuse puu”. Kontserdi lõpetas Kadi Kaldmäe poolt lauldud “Päikese käes”.

Kogu kontserdi saatis väga maitsekal ja meeldival moel instrumentaalansambel koosseisus: Riivo Jõgi (ansambli juht), Peeter Änilane ja Sander Aasaväli. Kontserti aitasid ilmestada toredad slaidid. Meie tänusõnad kuuluvad Räpina KultuurkapitalileRäpina Loomemajale, Räpina Kultuurikeskusele ning Margit Kokmannile. Pärast kontserti ootas esinejaid üllatus- maitsev kringel AS Lõuna Pagaritelt ning Uno Kaldmäelt. Eriline tänu kuulub aga muidugi Margot Suurele, kes seda suurepärast kontserti igal aastal korraldab ning kes oskab oma laululapsed nii kaunilt kõlama panna!

Marika Klimberg-Hyötyläinen,

Räpina Muusikakooli direktor

Laulavad Erle-Mai Pabusk ja Tairi Tolmik.

Väsimatu õpetaja Margot Suur.

Esineb noorim solist Arhanna Sandra Arbma.

Dueti Angelo Raoul Lombardo ja Andry Musta esinemine pälvib publikult alati tulise aplausi.

Esineb tütarlaste ansambel.

Esineb Kadi Kaldmäe, õhtu juht.

Comments are closed.