Jakob Täht saavutas metsasarvekonkursil Erglis (Läti) III koha!

Läti väikelinnas Ergli`s toimus 22.-24. aprillil rahvusvaheline metsasarveõpilaste konkurss. Ainsana õpib metsasarve meie koolis Jakob Täht (nimelt on koolis vaid üks metsasarv). Jakob Jakob 20150424_174205 (Medium)sõidab igal nädalal Tartusse metsasarvetundi. Õpetajaks on tal väljapaistev metsasarvespetsialist, kauaaegne Vanemuise teatri orkestrant, H.Elleri nim Tartu Muusikakooli õppejõud ning Tartu I Muusikakooli direktor Kaido Otsing. Kontsertmeistriks on aga Jakobi ema Eva Saar, kes töötab muusikakoolis kontsertmeistrina.
Konkursil osalesid Eesti, Läti ja Leedu noored metsasarvemängijad. Konkurss toimus kahes voorus. Jakob osales noorimas vanusegrupis (2003.a ja hiljem sündinud osalejad). Esimeses voorus osales 11 noort muusikut, teise vooru pääses vaid seitse. Autasustamistseremoonial selgus, et noorimas vanusegrupis saavutasid 1. koha Konrāds Rezņikovs ja 2.koha Gusts Jekociņš (mõlemad lätlased), 3. koht omistati Jakob Tähele. Õpetaja Kaido Otsing jäi eriti II voorus Jakobi esitusega väga rahule. Rahuldust pakkus kindlasti noorele muusikule ka see, et auhindadega pärjatud muusikud esinesid ka lõppkontserdil.
Tänavune aasta on Jakobile eriti edukas.Jakob saavutas käesoleva õppeaasta sügisel D.O.Wirkhausi konkursil 1. koha ja veel vabariikliku konkursi “Parim Noor Instrumentalist 2015” lõppvoorus 3. koha.
Soovime Jakobile, tema ema Eva Saarele ning õpetaja Kaido Otsingule palju õnne ning edu tulevasteks esinemisteks!
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.