Klaverilapsed olid Valgas toimunud konkursil väga tublid!

02.märtsil toimus Valga Muusikakoolis Lõuna-Eesti muusikakoolide regiooni klaveriõpilaste konkurss. Lõuna-Eesti regiooni kuuluvad Antsla, Karksi-Nuia, Otepää, Põlva, Räpina, Tõrva, Valga, Vastseliina, Viljandi, Värska, Võhma ja Võru muusikakoolid ning Tarvastu Muusika-ja Kunstikool. Käesoleval konkursil osalesid Viljandi, Põlva, Otepää, Võru, Tarvastu, Antsla, Räpina, Tõrva ja Valga muusikakoolide õpilased. Kokku esines 24 noort pianisti, kellest 8 oli Räpina Muusikakooli õpilast. Meie õpetajad Martina Võrk (6 õpilast) ja Erene Petrova (2 õpilast) olid laste ettevalmistamisel väga suurt tööd teinud ning see töö ei toimunud mitte ainult tundides, vaid selleks saadi kokku ka hilistel õhtutundidel, nädalavahetustel ning koolivaheajalgi. Meie kooli esindasid: nooremas vanuserühmas Gregor Mathias Rämson, II vanuserühmas Kaisa Mähar, Maia Mähar, Mirel Rämson ja Helerin Salve, III vanuserühmas Erle-Mai Pabusk ja Lenna-Emilie Võikar ning IV vanuserühmas Tairi Tolmik. Kõik noored pianistid esinesid väärikalt ning pälvisid ka žürii esimehelt, Eesti Muusikakoolide Liidu esimehelt ja H.Elleri nim Tartu Muusikakooli klaveripedagoogilt Kadri Leivategijalt vaid kiidusõnu. Kui ta pärast konkurssi veel kuulis, et kolmandik konkurssantidest pärines Räpina Muusikakoolist, siis avaldas ta erilist tunnustust, sest konkurssidel osalemine on üks osa õppeprotsessist ning avaldab muusikutele vaid positiivset mõju: õpilased panevad end proovile, võrreldakse end eakaaslastega, harjutatakse rohkem jne.

Tulemused:

Gregor Mathias Rämson – kiituskiri kogu kava eest.

Kaisa Mähar – kiituskiri R.Pajusaare “Rähn Roberti” eest.

Mirel Rämson – kiituskiri L.Schytte “Trollide tantsu” eest.

Maia Mähar – diplom kogu kava eest.

Helerin Salve – III koht ning edasipääs vabariiklikule võistlusele.

Tairi Tolmik – III koht ning edasipääs vabariiklikule võistlusele.

Mitte kunagi varem pole meie koolist vabariiklikule konkursile edasi pääsenud kaks pianisti! See tähendab, et klaveriõpetajad on aastate jooksul omandanud häid õpetamisvõtteid ning seda, et nad on pühendunud pedagoogid.

Jäin ka ise tulemustega väga rahule ning avaldan tänu kõigile esinenud õpetajatele, õpilastele ning nende lapsevanematele, kes teevad muusikakooliga suurepärast koostööd!

Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.