Lauljad andsid suurepärase kontserdi!

Lauljad koos Margot Suure ja saateansambliga

Reedel, 31. mail toimus Räpina Loomemaja hubases saalis traditsiooniline laulu eriala õpilaste kevadkontsert, mis kandis pealkirja “Õhtu lauludega”. Kontsert oli väga vaheldusrikas, kuulda sai erinevaid muusikastiile. Koostöö Riivo Jõgi instrumentaaltrioga (koosseis: Riivo Jõgi, Peeter Änilane ja Sander Aasaväli) sujus ladusalt ning andis lauljatele juurde palju kõlanüansse. Valgustus ning heli toimisid Mati Luku juhtimisel laitmatult. 

Kontserdil esinesid solistidena: Arhanna Sandra Arbma, Gete-Ly Vija, Erle-Mai Pabusk, Helerin Salve, Alfred Vürst, Tairi Tolmik, Minna Emilia Vürst, Katariina Nagel, Angelo Raoul Lombardo, Maarja-Lill Mahlakas, Andry Must ja Amalia Belaš. Lisaks astusid ansamblilauljatena publiku ette  veel Viktoria Jürgenson, Liis-Marielle Kokmann, Merlin Tolmusk ja Angelika Apuhtin.

Eriti tormilise aplausi pälvis Arhanna Sandra Arbma esinemine, kes hiljaaegu pälvis ETV saates “Tähtede lava” parima noorema vanusegrupi laulja tiitli. Väga soojalt tervitati ka laulukonkursi “Poiste laul 2019” finalisti Alfred Vürsti, kes esines taas oma tuntud headuses. Minna Emilia Vürst pakkus oma puhta lauluga samuti palju rõõmu ning tema poolt esitatud laul kõlas enam klassikalises võtmes. Toredasti väreles Helerin Salve hääl talle väga sobivas laulus “Ees on meil nüüd teeleminek”. Tairi Tolmik esines väga enesekindlalt lauluga “Kuulsuse ahelad”  ning astus mitmel korral sama julgelt üles ka backi- kui ka ansamblilauljana. Gete-Ly hääl kõlas lauljatari noorusest hoolimata väga säravalt. Erle-Mai Pabusk oli samuti väga tihti laval, nii solisti- kui ka ansamblilauljana ning solistina esitas ta toredasti Piret Laikre ja Marek Sadama  laulu “Aga sina saad”. Madalamas registris kõlas Katariina Nageli laul ning esitus jättis tõeliselt meeldejääva ning sensuaalse mulje. Maarja-Lill Mahlakas mõjus oma kandva häälega suurepäraselt ning Gunnar Grapsi  “Valgus” kõlas nii, nagu olekski see laul talle loodud. Vahvalt ning humoorikalt kõlasid tütarlaste esituste seas Angelo Raoul Lombardo ja Andry Must oma mehiste häältega. Väga üllatas oma esinemisega Amalia Belaš, kes esitas keset ülituntud Antonio Carlos Jobimi laulu “Ühe noodi samba” väga pika ning keerulise skäti. Fantastiline! Amalia esines korduvalt veel ka tausta- ning ansamblilauljana. Ansamblitüdrukud on juba aastaid koos harjutanud, olete pannud oma hääled paremini koos kõlama, julgust on tulnud kõvasti juurde ning on selgesti tajutav, et kollektiiv on teinud oma arengus läbi suure hüppe. Olite tublid!

Õhtut juhtis Põlva Muusikakoolis Margot Suure laulukooli läbinud Kristi Raias, kes laulis varasemalt Räpina-Põlva muusikakoolide ühisansamblis “Gram of Fun”. Kontsertreisidel Leetu, Saksamaale ja Soome pälvis Kristi oma sooloesinemistega juba toona suurt publiku vaimustust ning kiitust. Tänaseks on  Kristi lõpetanud lauluõpingud Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis ja omandab uusi teadmisi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kadri Vooranna käe all. Lisaks vaimustavale konferansjeetööle esitas Kristi ka mitmeid laule. Kontserdi lõpuks kõlas Kristi esituses säravalt ning väljendusrikkalt Carol Kingi laulu “You`ve Got a Friend”.

Täname Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgruppi, S/A Räpina Kultuurkapitali, Räpina Kultuurikeskust ning Räpina Loomemaja toetuse ning abi eest! Kõige suurem tänu kuulub aga muidugi meie õpetaja Margot Suurele, kes on selle kontserdi ettevalmistaja ning korraldaja. Margoti töö on hästi vilja kandnud ning tulemused on suurepärased!

Jäin kontserdil kuulduga väga rahule! Õnnitlen lauljaid särava esituse puhul!

Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

kontserdikülastaja

Gete-Ly

Heleri

Katariina

Maarja-Lill

Minna-Emilia

Angelo ja Andry

Kristi Raias

 

Tairi ja Erle-Mai

Arhanna

Alfred

Amalia

Comments are closed.