Kaunase laulukonkursil „Spring Fiesta 2015″ olime taas edukad!

Spring Fiesta 2015 (Kaunas) (Medium)11. aprillil toimus Kaunases rahvusvaheline laulukonkurss ansamblitele ja solistidele, millest võtsid osa ka Räpina ja Põlva Muusikakoolide vokalistid. Õpilaste juhendajateks olid nagu ikka Margot Suur ja Riivo Jõgi (, kes oli ühtlasi ka lauljate kontsertmeistriks).
Konkurss kujunes meile edukaks. Saada auhinnalisi kohti 61 solisti, 24 ansambli ja dueti seas on alati keerukas ülesanne. Lisaks sellele lisab esinemispinget ka võõras esinemispaik ning uudne keelekeskkond. Osalejaid oli Leedust, Lätist, Valgevenest ning meie lapsed Eestist. Laulukonkurss toimus sel aastal juba üheteistkümnendat korda. Räpina Muusikakool osales samal konkursil edukalt ka 3 aastat tagasi.
Juhendajad jäid konkursi korraldusliku poolega väga rahule. Laulukonkurssidel on ülioluline hea helitehnika kaasamine. Sellele üritusele oli kutsutud Leedu üks parimaid helitehnikafirmasid. Silma jäi kaaskonkurentidest lauljate väga hea lavaline vabadus, enesekindlus ja liikumine. Teiste riikide juhendajatega vesteldes selgus, et enamus stuudiotes käivad laulutundidega kaasas ka tantsu- ja liikumistunnid. Repertuaari valik oli Eestis toimuvate konkurssidega võrreldes hoogsam ja rütmikam, mis tuleneb ilmseslt lõunapoolsemate rahvaste tulisemast temperamendist. Samuti erinesid meie lapsed oma repertuaari ja vokaaltehnika poolest. Teiste riikide lauljad esitasid rohkem poplugusid, meie lauljad kulgesid jazzivõtmes.
Ja nüüd tulemustest:
Ansamblid ja duetid vanuses 16-19 :
Ansambel “Gram of Fun” – I koht (Räpina ja Põlva Muusikakool) Ansambli koosseisu kuuluvad Marika Peedosaar, Hedvig-Hanna Raud, Kristina Bianca Rantala, Kadi Kaldmäe Räpina Muusikakoolist ning Kristi Raias ja Liis Tintso Põlva Muusikakoolist.

Duett Hedvig-Hanna Raud ja Kristina Bianca Rantala – diplom

Solistid vanuses 14-16 :
Hedvig-Hanna Raud – II koht (Räpina Muusikakool)
Kristina Bianca Rantala – III koht (Räpina Muusikakool)
Kadi Kaldmäe – III koht (Räpina Muusikakool)

Foto: Hedi Kaldmäe
Vasakult: Riivo Jõgi, Kadi Kaldmäe, Marike Peedosaar, Kristina Bianca Rantala, Kristi Raias, Hedvig-Hanna Raud, Liis Tintso, Margot Suur

Comments are closed.