Muusikakool tantsis end kevadesse kontsertreisiga Tartu linna

SalongiõhtuPLA4 (Medium)IMG_3877 (Medium)See oli üle kuu aja tagasi, kui meiega võttis ühendust O.Lutsu nim Tartu Raamatukogu Karlova-Ropka harukogu juhataja Laili Jõgiaas ning tegi meile ettepaneku esineda kontserdiga. Kutse oli ülimalt ahvatlev. Kuna sama nädala alguses pidi meie koolis toimuma traditsiooniline kerge-ja jazzmuusikakontsert, siis osa kavast sai kontserdil peaproovina juba meie majas ära katsetatud. Eelmisel nädalal olid meie laulupiigad aga saavutanud hulgaliselt auhinnalisi kohti Kaunases toimunud rahvusvahelisel konkursil. Nüüd oligi hõlbus ka edukad lauluneiud esinemisse kaasa haarata. Lisaks kutsusime esinemisele veel kaks õpilast, kes saavutasid vabariiklikul konkursil “Parim Noor Instrumentalist 2015” auhinnalised kohad. Lisaks veel mõned toredad esinemisnumbrid siit-sealt ja täispikkuses kontserdikava oligi koos. Koostöö raamatukogu juhatajaga sujus väga mõnusalt, küllap vist seetõttu, et juhataja ise on ka hariduselt muusik.
Esinemispäeval saabusid kõik esinejad Tartusse ilma igasuguste viperusteta. Selle eest hoolitses nagu ikka Enn Ipsberg. Ka ei olnud vahepeal kuri haigusepisik kedagi kimbutama tulnud. Olime rõõmsad, et tartlastest huvilisi jätkus ning kogu kontsert sujus mõnusas ja soojas õhkkonnas.
Siinkohas loen ette kontserdil esinenute nimed: Kadi Kaldmäe (flööt ja laul), Erle-Mai Pabusk (klaver), Tairi Tolmik (klaver), Aksel Vürst (klarnet), Jakob Täht (metsasarv), Maksim Rjurikov (kitarr), Märt Konsap (kitarr), Sirli Aia (lõõtspill), Reno Palmik (akordion), Raul Petersell (akordion), Ingrit Vainula (akordion), Kristina Bianca Rantala (laul), Marika Peedosaar (laul), Hedvig-Hanna Raud (laul), Kristi Raias (laul, Põlva MK), Liis Tintso (laul, Põlva Mk), Marilill Suvi(laul, Põlva Mk). Siia nimekirja lisanduvad õpetajad, kes esinesid või olid õpilastele toeks: Martina Võrk, Erene Petrova, Riivo Jõgi, Eva Saar, Juta Püvi, Ave Astel, Oksana Iljašenko.
Tore, et meie tegemisi on märgatud ka väljaspool kodumaakonda ning loodame ka tulevikus toredaid esinemiskutseid saada!
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.