Muusikakoolis toimus kitarrifestival

20161128_171014

Õpetaja Arno Tamm koos oma noorte kitarristide Priit Teplenkovi, Julianna Kuusmaa ja Alfred Saksoniga.

Viimastel aastatel on saanud H.Elleri nim Tartu Muusikakool meie kooli väga heaks koostööpartneriks. Nädalalõpus algab kitarriõpetajate koolitus Tartus, mille üle on arvatavasti kogu Lõuna-Eesti muusikakoolid väga rahulolevad.

Täna, 28. novembril saabus meile 11 külalist Elleri koolist. Kuna festivali viiakse meil läbi juba teist korda, siis formaat oli meile juba tuttav. Enne esinemist toimusid proovid ning kohaneti saaliga, samuti ootas külalisi traditsiooniline kohvilaud lihapirukate ning tee-kohvi näol.

Kell 17 algas kahe kooli kitarriõpilaste ühiskontsert. Meeleolu oli saalis täiesti jõuluhõnguline, sest kitarr ongi oma olemuselt küllalt personaalne ning peenetundeline instrument. Kõigepealt esinesid meie kooli õpilased. Avapaugu andis alles algavate kitarristide ansambel koosseisus Priit Teplenkov, Julianna Kuusmaa, Alfred Sakson ning õpetaja Arno Tamm, kelle esituses sai kuulata väga tuntud Eesti rahvaviisi “Kevadel”. Siis astus kuulajate ette Marili Piirisild (õp Meelis Hainsoo), kes mängis F.Carulli “Valsi”. Meie kooli viimaseks esinejaks oli Daan Zekker (õp Meelis Hainsoo), kelle esituses kuulasime F.Carulli Andantino ja Andante.

Järg jõudis külaliste kätte. Hanna Soomre, kes õpib samuti 6. klassis, mängis Baroni Bourree ja Cagnoni “The Frog Bluesi”. Hugo Kähri esituses kuulsime LeRoy Allemande ja Passemeze. Elisabeth Rudanovski 3. kursuselt suutis saali kuulama panna Bachi Sarabande ja Giguega. Priit Peterson, kelle toredast mängust on selgelt näha, et esituse kuulamise eest tuleb õige pea piletiraha hakata maksma, esitas fantastilise Rodrigo Fandango. Üks kaunimaid esinemisi oli trio koosseisus Priit Peterson, Hugo Kähri ja Elisabeth Rudanovski, kes lummasid saali Granadose Villanesca´ga. Kontserdi lõpetas 7-liikmeline kitarriansambel, kes esitasid neli eriilmelist lugu.
Kitarrifestivali pemiseks läbiviijaks on kahtlemata Peep Peterson, kauaaegne Elleri-kooli kitarriõpetaja. Räägitakse, et käbi ei kuku kännust kaugele. Nii see vist ongi, sest õpetaja Peebu poeg Priit Peterson, kes õpib 3. kursusel, proovib ka juba kätt õpetaja ja ansamblijuhina. Tore oli taaskohtumine tõeliselt rahvusvahelise härrasmehe ja mentori Patricio Zeoli`ga, kes viibis meil ka eelmisel aastal. Ka tema astus ühe pala saatjana rahva ette.
Oleme väga tänulikud Elleri koolile, et toote Räpina Muusikakooli kitarrielule värskeid tuuli ja mõtteid ning teatavasti on eeskuju nakkav. Jäämegi seda nakkumist ootame ning soovime noortele ja veidi vanematele kitarristidele tuult tiibadesse!
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.