Räpina Muusikakool annab hea hariduse

2017.a Räpina Muusikakooli uued õpilased koos õpetajatega. Foto autor A. Parmsoo

Reedel, 01. septembril kogunes kogu koolipere Sillapää mõisahoone ette, kus 7. klass heiskas traditsioonikohaselt lipu ning kohaletulnud laulsid Eesti Vabariigi hümni. Lõpetajaid on tuleval, 2018.a kevadel kokku 5 ning loodetavasti nende õpingud sujuvad hästi. Kindlasti on abituriendid nooremale kooliperele eeskujuks oma töössesuhtumise ja pühendumise poolest. Vähemasti tahaksin seda väga loota!
Esimesse klassi astus õppima 4 klaveri-, 3 viiuli-, 1 plokkflöödi-, 1 althorni- ja 5 kitarriõpilast. Lisaks tuli meie kooli üks õpilane II kitarriklassi, 1 õpilane III lõõtspilliklassi, 2 õpilast IV klaveriklassi (üks nendest oli õppimise vahepeal katkestanud ning nüüd tekkis äratundmine, et muusikat õppida on tore). Kõik kevadised kooli lõpetajad otsustasid muusikuteed meie koolis jätkata, mis teeb meid väga rõõmsaks!
Eelkooli tuli õppima 9 väikest mudilast ning täiskasvanutest lisandus kaks muusikahuvilist.
Ootame muusikakooli õppima ka täiskasvanuid. Vabu kohti on veel akordioni-, lõõtspilli-, flöödi-, plokkflöödi-, saksofoni-, klarneti-, baritoni-, kitarri- ja basskitarriõppes. Selleks võiks tulla tööpäevade õhtupoolikul muusikakooli ning kirjutada avaldus. Hetkel maksab 1 õppetund 8 €. Tundide arv ühes kuus sõltub poolte kokkuleppest.

Uskuge mind- õppida pole kunagi hilja. Ka 70-aastaselt on tore pillimänguga aega veeta, sest Eestis on väga kuumaks väljendiks ELUKESTEV ÕPE, mis tuleb ka Räpinas sisuga katta.

Meil on ka uudist. Kitarri-ja basskitarriõpetajana on sel õppeaastal meie koolis lõunanaabrite esindaja Ilmars Priede, kes õpib Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia 3. kursusel. Uudiseks on ka see, et kuna meie tore sekretär Marje Hindriksoo on emapuhkusel, siis teda asendab muusikakooli vilistlane, särtsakas neiu Jekaterina Kolosova. Sügise jooksul lisandub uudiseid veelgi, kuid nendest on veel vara rääkida.

Ikka tere tulemast Räpina Muusikakooli!

Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.