Räpina Muusikakool jätkuvalt edukas!

Reedel, 16. ja laupäeval, 17. oktoobril osales 8 Räpina Muusikakooli noort muusikut David Otto Wirkhausile pühendatud Tartu Valla Muusikakooli puhk- ja löökpilliõpilaste konkursil. See tore konkurss oli suunatud enamasti Lõuna-Eesti muusikakoolidele, kuid tulijaid oli ka kaugemalt, näiteks Pärnu maakonnast.
2015 180Flötistidest osalejaid oli Räpinast neli, kellest kaks pärjati auhinnalise kohaga: Kadi Kaldmäe 1. koht 5. vanuserühmas ja Minna Emilia Vürst esimeses vanuserühmas (plokkflöödi erialal) 3. kohaga. Diplomiga autasustati 3. vanuserühmas esinenud Anna-Leena Rämsonit. Tublilt esines ka Karoliina Raudberg. Klarneteid esindas meie kooli ainuke klarnetiõpilane Aksel Vürst, kes saavutas 2. vanuserühmas 1. koha. Ainuke meie koolist konkursil osalenud vaskpuhkpilliõpilane Jakob Täht saavutas 2. vanuserühmas metsasarvel 2. koha.
Löökpilliõpilasi esindasid noormehed, kes ka eelmisel aastal auhinnad koju tõid: Regnart Preeden 1. vanuserühmas 2. koht ning Reno Kokmann 3. vanuserühmas 1. koht.
Suur tänu flöödiõpetaja Oksana Ijašenkole, metsasarveõpetaja Kaido Otsingule, klarnetiõpetajatele Elli Käbinile ja Tõnu Kalmule, löökpilliõpetaja Raivo Rebasele! Siinkohas ei saa unustada löökpilliõpetaja Küllike Männikut ning klarnetiõpetaja Riivo Jõgi, kelle eelmisel õppeaastal tehtud töö toetas käesoleva konkursi tublisid saavutusi.
Konkursi võitjad. autor Mari Eensaar (Medium)Eriline kiitus kuulub meie säravale kontsertmeistrile Martina Võrgule, kes kaks pikka päeva elas esinemisärevuses, kuid samaaegselt innustas õpilasi ning toetas edukalt klaverisaatega seitset noort interpreeti. Väga tubli saavutus! Tänusõnad kuuluvad ka teisele kontsertmeistrile, Eva Saarele, kes oli oma pojale Jakob Tähele tubliks toeks! Kontsertmeistrid ju mitte ainult ei tekita saateharmooniat, vaid praktiliselt hingavad esinejaga samas rütmis, aitavad esinemisel esile tuua teose dünaamikat ja meeleolu. Et kõike saavutada, peab sellele eelnema pikk ja sihikindel koostöö.
Siinkohas veel siiras aitäh lapsevanematele, kes oma lapsi vaevanõudval muusikuteel on toetanud ning harjutama innustanud! Kõik konkursil esinenud lapsed on ära teeninud pika pai.
Kevadel ootab akordioni-, kitarri- ja löökpilliõpilasi ees vabariiklik konkurss, kus ülitihedas konkurentsis auhinnalisi kohti saavutada on ääretult raske. Vastupidavust ning suurt tahet kõigile!

Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.