Räpina Muusikakooli lauljad läbisid esimese vooru sajaprotsendiliselt

Põlvamaa "Tähtede lava" 2020.a auhindTeisipäeval, 24. novembril toimus Põlva Muusikakoolis ETV laulukonkursi “Tähtede lava” eelvoor. Konkursil osalesid lauljad viiest vanuserühmast. Kõiki lauljaid hindas žürii koosseisus: Pille Siht, Jana Oberst ja Meelis Külaots. Räpina Muusikakoolist osalesid konkursil: Otto Valter Vürst, Arhanna Sandra Arbma, Gete-Ly Vija, Minna Emilia Vürst, Katariina Nagel, Erle-Mai Pabusk, Tairi Tolmik ja Amalia Belaš. Noored vokalistid võtsid end kokku ning esinesid suurepäraselt. Kõik meie lauljad pääsesid maakondlikku finaali, mis toimub 2021. aasta aprillikuus Põlva kultuurikeskuses. Siis tuleb esineda juba instrumentaalansambli saatel. Televooru pürgijatel (esimese kolme vanuserühma lauljad) tuleb ette valmistada 2 laulu ja televooru pääsebki neist vaid parim. Vanemad võistlejad (alates 14. eluaastast) telekonkursil ei osale ja nad panevad end proovile maakonna eakaaslastest konkurentidega. Konkursiks valmistumine pole aga kunagi naljaasi. Tööd tuleb teha nii tunnis kui ka kodus. Siis ei lase end ka tulemused kaua oodata.
Kõiki lauljaid juhendab meie kooli õpetaja Margot Suur, kes teeb väga head ning sihikindlat tööd noorte lauljate õpetamisel. Käesoleval konkursil saatis õpetaja Margot kõiki vokaliste ka klaveril, mis lisas õpetajale kahtlemata lisapingeid.
Kõigile lauljatele ja õpetaja Margotile soojad tänusõnad ning hoidke ikka gaas põhjas!

Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor

 

Comments are closed.