26. ja 27. aprillil käisid meie õpilased enda löökpillimänguoskusi näitamas lõunanaabrite ehk lätlaste juures. Nimelt toimus VIII Amber Percussion 3-päevane konkurss, millest esimesel võisteldi ansamblimängus, teisel päeval Babite muusikakoolis näidati oma oskusi nii multipercussioni pillidel kui ka plaatpillidel. Kolmandal päeval võisteldi vaid trummisetil ja soolotrummil. Kui see minu jutt pole arusaadav, siis kirjutan mõisteid pisut lahti: multipercussion on erinevatest löökpillidest kokkupandud komplekt. Plaatpillid on ksülofonid, marimbad, kellamängud, kus mängitavad plaadid paiknevad samamoodi nagu klaveril. Trummisetti kuuluvad erinevad trummid koos taldrikutega.
Löökpillimäng pole tegelikkuses üldse nii kerge, kui teles või kontsertidel mängijaid vaadates võiks tunduda. Konkurssidel hinnatakse head rütmitunnet, löögi täpsust, dünaamikat, mõlema käe (tihtipeale ka jalgade) sünkroonset tööd, käte võrdset löögitugevust ning neid nõudeid on veel palju. Kõigi kolme konkursipäeva žüriisse kuulus Poolast pärit esimees Bartek Miler, teised žüriiliikmed muutusid igal päeval. Räpina Muusikakooli noored muusikud olid konkursil ainukesed välisesinejad.
Võistluse teisel päeval esines B vanuserühmas Karl Markkus Rebane ja Otto Valter Vürst A vanuserühmas. Mõlemad noormehed esinesid hästi. Karl Markkus paistis silma korrektse esitusmaneeri ja hea dünaamikaga, kuid konkurents oli kõva ja auhinnalise koha jaoks jäi punktisummast pisut puudu. 3. koha pälvis seekord Otto Valter Vürst! Kiideti Otto head rütmitunnetust, sisemist pulssi, suurepärast swingitunnetust ja rahulikku esinemisstiili. Plaatpillilugusid saatis klaveril oskuslikult meie klaveriõpetaja ja kontsertmeister Martina Liiver.
Konkursi viimasest päevast, mis toimus Ulbroka Muusikakoolis, võttis juuniorite vanusegrupis osa Hendri Pastak. Õpetaja Ilja Šarapovile tundus kohe pärast esitust, et esinemine õnnestus ja võiks loota auhinnalist kohta. Žürii hindas Hendri Pastaku mängu esikohavääriliseks! Žürii märkis ära Hendri head ja intelligentset mängustiili, suurepärast fraseerimisoskust, kohustusliku pala väga täpset esitust.
Meil jääb vaid rõõmu tunda selle üle, et järjekordselt paistis Räpina Muusikakooli noored muusikud silma ning pälvisid auhinnalisi kohti juba ka välismaal. Üldse on konkurssidel esinemine ääretult kasulik, sest nii saab teisi muusikuid kuulates enda mänguoskusi võrrelda teistega ning palju juurde õppida. Meie õpetaja Ilja Šarapov töötab Räpina Muusikakoolis alles teist aastat ja juba on tal nii uhkeid tulemusi erinevatelt konkurssidelt. Meie väike kool on silmapaistvalt heal tasemel ja täiesti konkurentsivõimeline teiste aktiivsete vabariigi muusikakoolidega.
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor