Romantilise kitarrimuusikaga sõbrapäev muusikakoolis

Musitseerivad Elisabeth Rudanovski ja Hugo Kähri.

   14. veebruaril, just täpselt sõbrapäeval toimus Räpina Muusikakoolis H. Elleri nim Tartu Muusikakooli viimase kursuse tudengite Elisabeth Rudanovski ja Hugo Kähri peaaegu tunnipikkune kitarrikontsert. Hugo Kähri esitas: J. S. Bach BWV op 999 Prelüüdi, M. Giuliani Sonatiini op 71 nr 2 I osa ning H. Villa-Lobos Prelüüdi nr 5. Elisabeth Rudanovski, kes on ühtlasi  ka Räpina Muusikakooli kitarriõpetaja, mängis J. S. Bachi op 997 Prelüüdi, M. Giuliani Rondo op 5 ja A. Barrios Valsi op 8. Duona esitati A. Polckenhageni Duetto ning Tõnu Kõrvitsa “Süit kahele kitarrile”.
Elisabeth Rudanovski on lõpetanud H. Elleri nim Tartu Muusikakooli noorteosakonna (7 aastat) ning kevadel lõpetab samas koolis keskastme. Hugo Kähri õppis Valga Muusikakoolis kokku 9 aastat kitarri erialal ning kevadel lõpetab samuti õpingud Elleri koolis. Mõlema kitarristi õpetaja Peep Peterson on Räpina Muusikakooli kitarriõpetajate mentor ja väga tähelepanelik ning hooliv koostööpartner.
Kontsert oli sõbrapäevaks väga sobilik – romantiline, võiks öelda, et salongilik, kuid samas kaugeltki mitte igav, vaid piisavalt vaheldusrikas. Kontserdikavas olid esindatud erinevate ajastute heliloojate looming. Mõlemad noored kitarristid näitasid end pühendunud muusikutena. Oli selgelt aimata, et sellise kontserdikava esitamiseks tuleb kõvasti vaeva näha ja harjutada ning harjutada, et tulemus oleks kuulajatele nauditav. Räpina Muusikakool soovib noortele muusikutele tuult tiibadesse ning ootab, et nad tuleksid pärast õpingute lõppemist muusikakooli õpetajatena tööle.

Marika Klimberg-Hyötyläinen, 

Räpina Muusikakooli direktor

Elisabeth Rudanovski, Räpina Muusikakooli kitarriõpetaja

Hugo Kähri, Valga Muusikakooli kitarriõpetaja.

Comments are closed.