Selgusid Põlvamaa poiste-solistide lauluvõistluse parimad

Pressiteade:

Poiste laul 2019 Solistid koos juhendajatega

   

 13. veebruaril Mammaste koolimajas toimunud Põlvamaa poiste-solistide lauluvõistlusel selgusid need 14 poissi ja noormeest, kes lähevad maakonda esindama poiste-solistide võistulaulmise Lõuna-Eesti vahevoorus 23. – 24. märtsil. Kontserdi formaadis toimunud Põlvamaa lauluvõistlusest võttis osa 23 poissi.
Eesmärgiga edendada ja propageerida poistelaulu, korraldab Eesti Meestelaulu Selts üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise 2019. aasta kevadel juba üheteistkümnendat korda. Lauluvõistlus viiakse läbi kolmes voorus – linnade ja maakondlikud eelvoorud, Lõuna – ja Põhja – Eesti vahevoorud ning finaalkontsert.
Kuni 5-aastaste poiste vanusegrupis pääses Põlvamaalt edasi järgmisesse vooru Jürgen Eerits (juhendaja Nele Risttee). Kuue kuni 7-aastaste eelkooliealiste poiste vanusegrupi parimateks osutusid Remi Miil (Külvi Paide) ja Karl Markus Rebane (Marika Aruküla). Seitsme kuni 9-aastaste vanusegrupis said järgmisesse vooru Devon Kuur (Mare Urban), Marvin Mahla (Eda Heinaste), Johannes Mesak (Riina Velmet, Mirjam Mesak) ja Alfred Vürst (Margot Suur). Kümne kuni 11- aastaste poiste vanusegrupis võitsid maakondliku vooru Marvin Rammul (Lily Veidenerg) ja Martin Ziukman (Kersti Juurma). Vanusegrupis 12-aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni olid parimad Remon Hainson (Marika Aruküla) ja Kristo Kõiv (Edith Saks) ning kuni 16-aastaseid häälemurde läbiteinud noormehi läheb Põlvamaalt esidama Andry Must (Margot Suur) ja 17 kuni 20-aastased noormehi Jan-Mattias Kottise (Margot Suur) ja Greg-Mattis Murumets (Edith Saks).
Põlvamaa muusika aineühenduse juhi Eda Heinaste sõnul on Põlva maakond üleriigilisel poiste lauluvõistluse eelnevatel aastate esinenud väga edukalt. Läbi lauluvõistluse ajaloo on võimekatel poistele hiljem pakutud rolle teatrite lavastustes ning poisid on saanud võimaluse esineda olulistel tunnustusüritustel. Poiste lauluvõistlus on andnud panuse karjääriks sellistele artistidel nagu Uku Suviste, Pearu Paulus, Koit Toome, Kalle Sepp, Mikk Kaasik ja paljud teised.
2019. aasta poiste-solistide Põlvamaa võistulaulmise päevajuhid olid Põlva Gümnaasiumi abituriendid Hanna Maria Laane ja Jan- Mattias Kottise, kontsertmeistriks „Minu arm” laulu-ja tantsupeo dirigent ning maakondliku laulu-ja tantsupeo juht Riivo Jõgi. Võistulaulmise vaheajal said kõik esinejad ja konsterdikülastajad osaleda ühises Kuldvillaku viktoriinis, mis oli pühendadud laulu- ja tanstupeo 150 juubelile ning meeste-ja poistelaulule.

Fotod: Riho Semm

Poiste laul 2019. Solistid

Comments are closed.