Tallinnas toimus 2 säravat kultuurisündmust

Tänuüritusel "Tähelend" vasakult õp Jürgen Järvpõld, Arhanna Sandra Arbma ja õp Margot Suur

Foto Erlend Štaub

13. novembril toimus Alexela kontserdimajas Annetekoja konkurss-festival. See on ainuke konkurss Eestis, kus saavad osaleda erinevas vanuses paljude andeliikide esindajad. Konkursil on oluline roll ühiskondliku sidususe ja pakub võimalusi ka maapiirkondade kultuurielu edendajatele. Talendishow`l osales sadakond kandidaati, kellest lõppvooru jõudis 22 finalisti erinevatest maakondadest. Konkursil saavutas 2. koha 10-aastane Arhanna Sandra Arbma, kes pälvis ka ZONTA Tallinna Klubi eripreemia ning preemia, mida toetab Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp. Arhanna õpetaja Räpina Muusikakoolis on Margot Suur, kontsertmeister Jürgen Järvpõld. Konkursil tuli esitusele laul “Kuula” (Ott Lepland, Aapo Ilves). Esimese koha pälvis imeline õhuakrobaat Deelia Jõgi, kes elab ja töötab Austrias.
Žürii koosseisu kuulusid: Pille Lill, Viesturs Jansons, Vello Vaher, Märt Agu, Siim Aimla, Vahur Untera, Tiina Park, Egge Kulbok-Lattik, Kadri Alesmaa-Visnap, Daisy Järva, Heli Kuulman, Jako Kull. Finaali õhtujuhid olid lavastaja ja näitleja Üllar Saaremäe ning laulja Miina Martensoo. Arhanna jaoks oli erakordne võimalus laulda Alexela Kontserdimajas. Ülimalt põnev oli näha kõiki neid andekaid noori, kes tegelevad erinevate hobidega ning tahavad oma töö tulemusi ka teistega jagada.
Eesti Kultuuri Koda loodi 22. veebruaril 2011.Tallinnas. Selle ühenduse eesmärgiks on vabariigi kultuuri arendamine ja propageerimine. Üheks väljundiks on konkurss-festivali Annetekoda läbiviimine, mida on korraldatud 2019.a, 2021.a ja ka tänavu.

Kolmepäevase vahega tuli Tallinnasse teha teinegi sõit. Nimelt toimus 16. novembril Tallinnas tänuüritus “Tähelend”, kus haridus- ja teadusministeerium tunnustas rahvusvahelistel olümpiaadidel ja konkurssidel auhinnalisi tulemusi saavutanud noori ja nende juhendajaid. Tunnustatuid kogunes kokku umbes 200 ning esindatud olid paljude erinevate suundade esindajad (keemia, füüsika, matemaatika, sport, muusika jne). Räpina Muusikakool esitas Arhanna Sandra Arbma, tema lauluõpetaja Margot Suure ja kontsertmeistri Jürgen Järvpõllu.
Heino Elleri Muusikakool esitas tunnustamiseks nii meie kui ka Tartu koolis õppivad tublid ning andekad räpinlased Minna Emilia Vürsti ja Alfred Vürsti.
Õnnitleme kõiki asjaosalisi suure tunnustuse puhul ning soovime jätkuvat töökust ning edu uutes väljakutsetes muusikamaastikul!
Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor

 

Arhanna koos oma õpetaja Margot Suurega

Foto Anne Arbma

Õp Priit Sonn koos õpilane Alfred Vürstiga ning Minna Emilia Vürst koos õpetaja Heili Mägiga.

Foto Heili Mägi

Comments are closed.