1. aprillil esinevad Meelis Vind (klarnet) ja Raivo Tafenau (saksofon) jazzikavaga

Sax ja klarnet.jpgKolmapäeval, 01. aprillil kell 18 saab muusikakoolis nautida kevadiselt rõõmsat jazzikava Meelis Vind`i (klarnet) ja Raivo Tafenau (saksofon) esituses.
Eesti jazzmuusikute eliiti kuuluva saksofonist Raivo Tafenau ja klarnetist Meelis Vindi looming ühendab kaht erinevat muusikalist mõttelaadi, mille tulemusel tekivad nii abstraktsed kui ka loomutruud helimaastikud.

Saksofoni-klarneti duo on suhteliselt harva esinev kooslus. „Meie muusika põhineb väga palju vabal improvisatsioonil, kuigi enamus kompositsioone on rangelt läbi mõeldud,“ selgitab Tafenau. „Meile meeldib koos mängida, sest haarame murdosa sekundi jooksul teineteise muusikalistest mõtetest ja tihtipeale sünnib sellest klassikaliselt korrektne polüfoonia, mis on tegelikult improvisatsiooniline.“

„Duo esimene ülesastumine toimus aastal 1996. aastal Tallinna Õpetajate majas. Teisel korrusel tegutses pisike baar, kus mängiti palju head muusikat,“ meenutab Raivo Tafenau. “Kadri Hunt oli seal toona programmijuht ning tuli mõttele panna kokku harukordseid ja ebatüüpilisi koosseise, kus osalisteks suguluspillid. Just Kadri Hunti võime pidada oma duo ristiemaks.“ Tänaseks on Raivo Tafenau ja Meelis Vind esinenud duona jazzifestivalidel Soomes, Islandil, Ungaris, Fääri saartel, teinud kirikutuuri Londonis. Viimane pikem tuur Eestis toimus 2012. aasta Jazzkaarel, mil publikut rõõmustati väikestes maakohtades. 2013. aasta juunis esitles duo Tallinnas 32. Vanalinnapäevadel oma esimest albumit „Two Minds – Two Lines“.

Saksofonist Raivo Tafenau on rahvusvaheliselt aktiivne muusik, kes on välja andnud 10 albumit ja osalenud paljudel salvestustel. Ta on ka Mustpeade majas tegutseva jazziklubi Taff kunstiline juht. 1994. aastal pälvis Tafenau Eesti Raadio Aasta Muusiku tiitli, 2010. aastal aga Eesti mainekaima jazzipreemia Elioni jazziauhinna.

Klarnetist ja helilooja Meelis Vind on mitmekülgne muusik, kes mängib nii Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris kui ka erinevates uue muusika koosseisudes, samuti Estonian Dream Big Bandis. Ta on algatanud koosseisud Vind Project ja VindPower, osaleb uues grupis Heliotroop ning on teinud koostööd Riho Sibula ja Tõnis Mägiga ning USA hip-hop artisti Napoleon Maddoxiga. 2012. aastal sai Meelis Vind Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia laureaadiks.
Kontsert on muusikakooli õpilastele tasuta, sooduspilet õpilastele ja pensionäridele 3€, täispilet 5€.

Comments are closed.