Noor klarnetist Aksel Vürst on edukas ka piiri taga!

Aksel Vürst ning tema kontsertmeister Ieva Kostanda võistlustules.

  28. – 30. maini toimus Läti linnas Babite`s kahe riigi klarneti- ja oboeõpilaste konkurss. Aksel Vürst, kes õpib nii Räpina kui ka H.Elleri nim Tartu Muusikakoolis, esines 12-13- aastaste vanusegrupis. Puhkpilli alal on lätlastega päris keeruline võistelda, sest nende puhkpillitase on keskmiselt kõrgem meie vabariigi keskmisest. Kuid Aksel väljus võitjana juba esimese voorus. Seal ta esitas Jakobs Medinši “Andante” ning Gerald Finzi loodud kogumikust “5 bagatelli” 1. osa “Prelüüd”. Sellest grupist pääses Aksel ainukese eestlasena teise vooru, kus ta esitas noorele klarnetistile helikeelelt sobivamad teosed: Reinhold Gliere “Kurb valss”ja Arthur Coquard “Meloodia ja scherzetto”. Žürii oli esitusega igati rahul ning Aksel Vürstile omistati I koht!
Akseli klarnetiõpetaja on H.Elleri nim Tartu Muusikakooli õppejõud Tõnu Kalm ning kontsertmeister samast koolist Ieva Kostanda.
Kogu meie koolipere poolt Akselile ning tema õpetajatele palju õnne suure edu puhul!

 

Marika Klimberg-Hyötyläinen,
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.