Edukas aasta Räpina Muusikakoolis

Puhk-jalöökpillÜllatav õppeaasta ja seda mitmes mõttes.
Viiuliõpe. Kahtlemata oli meie jaoks väga tähtis viiuli huviala avamine. Seda fakti ei ole võimalik ületähtsustada, sest viiulit on alati peetud nn põhiinstrumendiks. Sel aastal õppis meie koolis 5 noort viiuldajat.
Täiskasvanute õpe. Ja veel üks uudis. Oktoobris alustab tööd muusikakooli täiskasvanute õpe. Seda muidugi sel juhul, kui huvilisi on. Hetkel koostatakse selle tarbeks eelnõud vallavolikogule esitamiseks.
Kontsertidest. Lugesin kokku, et ainuüksi sel poolaastal, õigemini viie kuu jooksul on õpilased esinenud kontsertidel ja konkurssidel 23 korda. Lisaks veel muusikakooli poolt korraldatavad tippinterpreetide kontserdid, mille läbiviimiseks tuleb ohtralt projekte kirjutada. Seda on väikese kooli kohta väga palju. Viljandi Muusikakooli direktor Tonio Tamra ütles viimasel Lõuna-Eesti direktorite nõupidamisel, et me oleme ikka täiesti hullud, et ega teie põhitegevus pole kontsertide korraldamine. Aga eks me püüame siinset kultuuri- ja muusikaelu elavdada. Siinkohas on mul täiesti paslik imetleda ning väikese kadedusega jälgida Põlva Muusikakoolis läbiviidavate kontsertide rohket publikut. Hoolimata intensiivsest reklaamist ei ole paljud räpinlased meie kooli saali veel kahjuks üles leidnud. Ning muusikahuvi on ka leigevõitu. Loodan, et kunagi tulevad need ajad tagasi, mil vana muusikakooli saal oli alailma rahvast täis. Kallid põlvamaalased ning eriti räpinlased! Tulge ikka meie kontsertidele! Jälgige reklaami meie kodulehel: www.muusikakool.rapina.ee.
Aastad ei ole kaugeltki vennad ega poolvennadki mitte – tuleb mul taas tõdeda. Räpina Muusikakoolis konkursside ja esinemiste mõttes oli üliedukas õppeaasta. Sama ei saa iga aasta kohta kaugeltki öelda.
Meie kooli muusikud. See oli ju lihtsalt vaimustav, kui ansambel „The Blurry Lane“ rebis end Eesti laulu“ konkursil nii paljude konkurentide hulgast esikahekümne hulka, esines hästi poolfinaalis ning saavutas finaalis 8. koha! Meie muusikakooli on eelnevalt lõpetanud Steven-Marten Suur klarneti erialal (ansamblis mängis basskitarri), Triinu Ruuspõld klaveri ja löökpillide erialadel (ansamblis mängis löökpille). Praegu õpivad Räpina Muusikakoolis veel Maksim Rjurikov kitarri erialal, millega esines ka ansamblis ning muidugi megaedu „peasüüdlane“ – laulu autor, klahvpillimängija ja backilaulja Kristina Bianca Rantala, kes on eelnevalt lõpetanud Võru Muusikakooli klaveri erialal. Selline suursaavutus on kuldse kirjaga kirjutatud Räpina Muusikakooli ajalukku.
Lauljate Grand Prix Alo Mattiseni laulukonkursil ning arvukad muud esikohad solistide, duettide ja ansamblite näol on korduvalt meedias kajastamist leidnud. On ikka ääretult tore, et juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi on ühendanud üheks tõhusalt toimivaks koosluseks „Gram of Fun“ Räpina Muusikakoolist 4 (Kadi Kaldmäe, Hedvig-Hanna Raud, Bianca Rantala ja Marike Peedosaar) ning Põlva Muusikakoolist 3 võluvat neidu (Liis Tintso, Kristi Raias ja Marilill Suvi). Lisaks kodumaistele konkurssidele asuti võistlustulle ka Kaunases, kust naasti samuti paljude auhinnaliste kohtadega. Käesoleva aasta augustis viibib seesama ansambel välismaisel kontsertreisil Kangasalas, Räpina sõpruslinnas Soomes.
Räpina Noore Muusiku Stipendiumi laureaadid. Aksel Vürst paistis Eesti Muusikakoolide Liidu konkursil „Parim Noor Instrumentalist“ silma tunnustatud omaaegsele tippklarnetistile ning Eesti ühele väljapaistvamale klarnetipedagoogile Hannes Altrovile, kes soovitas Akselil hakata tulevikus osalema Läti klarnetikonkurssidel ning kiitis noore mängija musikaalsust ning kaunist tooni. Konkursil saavutatud 2. koht ainult kinnitab kuulsa klarnetiõpetaja sõnu. Sügav kummardus kuulub Riivo Jõgile, kes on noore klarnetisti nõudlik ning andekas õpetaja ning ühtlasi ka kontsertmeister.
Teine särav virtuoos oli sel aastal Jakob Täht, kes saavutas kolmel konkursil kolmandad kohad. Ja seda üpriski vähelevinud instrumendil nagu on metsasarv. Suur tänu õpetaja Kaido Otsingule, kes vaatamata tihedale ajakavale leiab Tartus aega ka meie õpilase jaoks. Kontsertmeistriks on Eva Saar, Jakobi ema. Mõlemale poisile omistati selle aasta Räpina Noore Muusiku stipendium.
Tublid õpilased. Sel aastatel õnnestus ka ühel klaverineiul, Tairi Tolmikul läbi pääseda kõige tihedamast pianistide konkursisõelast ning ta esines Tartus toimunud pianistide finaalis. Tairi õpetajaks on Martina Võrk, kes ka ise tihti pianistina publiku ette astub. Esimeses voorus saavutas Tairi 2. koha. Meie kool on pianistidega senini vähe hiilanud. Tundub, et olukord on nüüdseks muutunud ja konkurss innustab noori pianiste klaverit harjutama, sest lisaks Tairile teenisid Lenna-Emilie Võikar (õp Martina Võrk) ning Andry Must (õp Erene Petrova) hästi esitatud kava eest 1. voorus diplomid. Kadi Kaldmäele omistati sama konkursi flöödi eriala piirkondlikus voorus vanemas astmes 3. koht (õpetaja Oksana Iljašenko).
Kogu õpetus ja kasvatus algab kodust. Tahaksin siinjuures rõhutada kodu osatähtsust. Selleaastased tublid konkursandid on pärit sellistest peredest, kus suunatakse lapsi harjutama ja juba maast-madalast õpetatakse muusikat kuulama, püütakse lapsi kõigiti arendada ning oma aega ratsionaalselt kasutama. Selle tagajärjel oskavad lapsed eraldada tähtsat ebaolulisest. Lugupeetud lapsevanemad! Räpina Muusikakool hindab teie panust väga kõrgelt!
Kooli lõpetajad. Käesoleval aastal lõpetab Räpina Muusikakooli 6 neidu: Triin Nelk, Anna Zaharova ja Hristina Parimskaja (kõik kolm õpetaja Erene Petrova klaveriklassist), Erena Petrova (Martina Võrgu ja Marika Klimberg-Hyötyläise klaveriklassist), Ingrit Vainula (õpetajate Ave Asteli ja Juta Püvi akordioniklassist) ning Linda Juhanson (Oksana Iljašenko flöödiklassist).
Soovime lõpetajatele tuult tiibadesse ning soovitame nagu Ikaroselegi – ärge liiga kõrgele lennake, muidu võite tiivad kõrvetada ning ka mitte liialt madalalt – sest siis võivad tiivad läbi vettida. Olge töökad, tublid ning terved!
Noorema astme lõpetavad sel aastal pianistid Angelika Apuhtin, Kristin –Johanna Silla ja Kärt Talumees, kornetist Angelo Raoul Lombardo, akordionist Reno Palmik ning kitarrist Daan Zekker ning vabaõppes löökpille õppiv Oskar Johannes Laht. Jõudu ning indu muusikakooli vanemas astmes õppimiseks!
Kiituskirjadega õppisid: I klassis Janely Belausev, Margit Jaagund, Martin Jaagund, Jaan Junson, Grete Karsna, Cordelia Liiv, Maia Mähar, Kaisa Mähar, Elise-Cristine Paabo, Marili Piirisild, Sandra Poltan, Matfei Razik, Mirel Rämson, Helerin Salve, Daisy Treier; II klassis Kärt Hüdsi, Kert Karsna, Krettel Kivisaar, Katariina Nagel, Hanna-Marleen Oras, Regnar Preeden, Kaarina-Johanna Saarekivi, Lenna-Emilie Võikar; III klassis Erle-Mai Pabusk ja Diana Pihlap; V klassis Amalia Belaš ja Reno Kokmann; VI klassis Anna-Leena Rämson.

Räpina Muusikakooli töötajate kollektiivi kuulusid 2014/15. õppeaastal:Solfedžo10
Ave Astel (akordioni-, üldklaveri- ja muusikaloo õpetaja), Marje Hindriksoo (sekretär), Oksana Iljašenko (flöödi-ja plokkflöödi õpetaja), Aleksandra Jumaševa (koristaja-ja majahoidja), Riivo Jõgi (kontsertmeister, laulude arranžeerija, klarnetiõpetaja), Alari Kalvik (viiuli-ja basskitarriõpetaja, jätkab oma õpinguid EMTA-s viiuli erialal), Margit Kokmann (solfedžo-, klaveri- ja muusikaloo õpetaja), Küllike Männik (löök-ja puhkpilliõpetaja, puhkpilliorkestri juht), Romet Osipov (klassikalise ja popjazzkitarri õpetaja, kahjuks läheb uuest õppeaastast Tallinna), Erene Petrova (klaveriõpetaja ja kontsertmeister), Juta Püvi (akordioni-, lõõtspilli- ja üldklaveri õpetaja), Margot Suur (laulu- ja solfedžoõpetaja, laulude arranžeerija), Martina Võrk (klaveriõpetaja ja kontsertmeister, klaverisolist) ja allakirjutanu.
Suur tänu töökatele kolleegidele, tarkadele lapsevanematele ning edumeelsele Räpina Vallavalitsusele!
Marika Klimberg-Hyötyläinen, Räpina Muusikakooli direktor ja klaveriõpetaja

Comments are closed.