Oli fantastiline laulukontsert!

Reedel, 15. mail toimus Räpina Aianduskooli saalis muusikakooli lauljate kontsert “Õhtu lauludega”. Kontsert oli vaheldusrikas ning lapsed näitasid end vaid heast küljest. Õpetajad Margot Suur ja Riivo Jõgi on teinud oma õpilastega suurepärast tööd.
Külalisena astus üles “The Blurry Lane”, kelle esinemine on ajaga enesekindlamaks muutunud (eriti Freddie Perren „I Will Survive“). Ansambli koosseisus esines Laulude õhtu grupikas (Medium)Triinu Ruuspõld (löökpillid), Steven-
Marten Suur
(basskitarr), Maksim Rjurikov (soolokitarr), Kristina Bianca Rantala (klaver ja vokaal) ja Kristi Raias (vokaal). Saksofonil mängis seekord Peeter Änilane.
Teiseks külaliseks oli “Gram of Fan”, mille koosseisu kuuluvad Kadi Kaldmäe, Hedvig-Hanna Raud, Marike Peedosaar ja Kristina Bianca Rantala Räpina Muusikakoolist ning Liis Tintso, Kristi Raias ja Marilill Suvi Põlva Muusikakoolist. Nende esitatud laulud olid tõelised pärlid ning kummitasid õhtul veel oma seitsmehäälsusega õige mitmeid tunde. Tipptase!
Nooremad lauljad (Katariina Nagel, Liis-Marielle Kokmann, Erle-Mai Pabusk, Merlin Tolmusk, Angelika Apuhtin, Margit Jaagund, Tairi Tolmik ja Amalia Belaš) moodustasid koos toreda ansambli. Enamik nendest astus ette ka solistidena. Järelkasvu on ikka tulemas ning õpetajatel on, mida oodata. Duett Angelo Raoul Lombardo/Andry Must oli eriti köitev ning publik elas nende esinemisele tormiliselt kaasa. Kui Bianca lavale astus, siis oli kohe kuulda, et ta on taas edasi arenenud ning Leslie Feisti laul „Try,Try,Try“ kõlas väga nauditavalt. Tuntud headuses kõlas Hedvig-Hanna esitatud „Upside Down“, mille autorites on Paloma Faith ja Andrew Nicholas. Lauljatest paistis Laulude 150 lg (Medium)
silma sügava ja sensuaalse häälega Kadi Kaldmäe.
Kui lavale astus aga Margot Suur, siis oli kohe selge, et sellise tasemeni tuleb veel lastel kaua areneda!
Lauljaid saatis fantastiline bänd koosseisus: Riivo Jõgi (klaver, arranžeeringud), Peeter Änilane (kontrabass ja basskitarr)ja Rain Pori (löökpillid). Kontserdil tõdesime, et kõik need mehed on tõelised talendid ning lisaks valdavad nad igaüks mitmeid erinevaid instrumente.
Suurepäraseks helitehnikuks oli Lauri Saare Põlvast. Õhtujuhiks oli kauaaegne muusikakooli koostööpartner Andrus Paabut.
Kontserdil anti välja Räpina Muusikakooli ja Räpina Kultuurkapitali poolt ühiselt kaks Noore Muusiku stipendiumit: Aksel Vürstile– tublile klarnetimängijale, kes saavutas sel aastal konkursil Parim Noor Muusik vabariiklikus voorus 2. koha (õpetaja ja kontsertmeister Riivo Jõgi) ning Jakob Tähele (metsasarv) konkursil Parim Noor Muusik vabariiklikus voorus 3. koht ning Erglis (Läti) rahvusvahelisel metsasarvekonkursil 3. koht (õpetaja Kaido Otsing, kauaaegne Vanemuise teatri orkestrant, H.Elleri nim Tartu Muusikakooli õppejõud ja Tartu 1. Muusikakooli direktor, kontsertmeister Eva Saar).
Sügav kummardus Margot Suurele ja Riivo Jõgile huvitava ning kõrgetasemelise kontserdi eest! Suur tänu kõigile lauljatele ning lapsevanematele! Tänusõnad kuuluvad ka kõigile abijõududele ning Räpina Kultuurikeskuse töötajatele.
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor
(Fotode autoriks Aivo Parmson).
Kontsert “Õhtu lauludega” sai teoks tänu Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupi ja SA Räpina Kultuurkapitali toetusele.

Comments are closed.