Jakob Täht saavutas metsasarvepäevadel 3. koha

Laupäeval, 16. mail toimusid kolmandad metsasarvepäevad Tabasalus, kus osales ka meie kooli ainus metsasarveõpilane Jakob Täht. Tema õpetajaks on Kaido Otsing, kauaaegne Vanemuise teatri orkestrant, H.Elleri nim Tartu Muusikakooli õppejõud ja Tartu 1. Muusikakooli direktor.
Tabasalu metsasarvepäevade traditsiooni kuulub lisaks pikale harjutuspäevale ja pidulikele kontsertidele (üks Tabasalu Gümnaasiumi aulas, teine Rannamõisa kirikus) ka võistluslik moment. Kui harilikult arvatakse, et kunstis, sh muusikas on n-ö sentimeetri ja stopperiga mõõtmine võimatu, siis Tabasalu viievõistlustel pannakse võistlejad pingeritta just stopperi näidu ja kopsumahu alusel.

Võistlusaladeks on „Pikk noot“ (võistleja mängib ühe õhuvõtmisega võimalikult pika 1. oktavi G), „Heliredel“ (võistleja esitab ühe õhuvõtmisega katkematu jadana C-duuri heliredeli C1 – C2), kromaatiline helirida alla-üles c1 – as – c1 ühe õhuvõtmisega, C-duuri heliredel üles (nii kõrgele kui suudab) ja alla (nii madalale kui suudab). Eriliselt üllatas Jakob nii õpetajat kui iseennast kromaatilise helirea harjutuses, suutes mängida ühe õhuvõtmisega 28 korda.

Kokkuvõttes saavutas Jakob Täht metsasarve viievõistluses kuni 12-aastaste õpilaste arvestuses 11 võistleja konkurentsis III koha.Jakob Täht GM0R1431-300x200 (Medium) Õnnitleme!

Comments are closed.