Fantastiline klaverimuusika õhtu oli!

Mihkel Poll arvukatele küsimustele vastamas.

Naistepäeva õhtupoolikul tuli Räpina valla naisperet ning kogu muusikakooli õpilasi oma romantilise klaverimuusikaga hullutama Mihkel Poll. Kava sobis väga suurepäraselt päevaga kokku, sest esitatavad teosed olid tõeliselt romantilised: Prantsuse impressionisti Claude Debussy “Berga süit” (, millest kahtlemata on kõige kuulsam 3. osa “Kuuvalgus”), Pjotr Tšaikovski “Suur sonaat” G-duur op 37 I osa ning Fryderyk Chopini 10 prelüüdi op 28.
Süidi puhul sai nautida väga vapustavat pianomängu, sonaadis kuulsime väga värvikaid kujundeid. Kõige vaheldusrikkamalt kõlasid aga 10 prelüüdi, kus äratundmisrõõmu oli kindlasti paljudel. Vahest kõige tuttavam oli esimene mängitutest- “Vihmapiiskade prelüüd”.
Mihkel Poll esitas kogu kava harvaesineva sisseelamise ning kontsertreeritusega. Väga nauditav oli veatu mäng. Pianist mainis hilisemas vestluses, et nii toredas muusikakoolis, kus on küllaltki suur kuulajaskond, võiks olla parem kontsertklaver. Kontsert oli tõeliselt nauditav ning meie külaline esitas pika aplausi järel veel ka ühe lühikese lisapala. Kontserdi keskel vastas pianist väga paljudele laste ja täiskasvanute küsimustele ning rääkis sellest, et vahepeal on ta harjutanud instrumenti ka kuus tundi, kuid harjutamine pole tegevus omaette, vaid ikka selleks, et muusikateos selgeks saaks.
Mihkel Poll sündis 1986.a Tallinnas. Tema vanemad ja vanavanemad on kindlasti palju kaasa aidanud muusik Mihkel Polli kujunemisel, kuna ta elas muusikahõngulises kodus. Selles peres tegeldi ja tegeldakse palju muusikaga. Mihkel Poll on õppinud Nõmme Muusikakoolis, lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli, Eesti Muusikaakadeemia, täiendanud end Itaalias, osa võtnud paljudest meistrikursustest. Mihkel Poll on edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel ja üleriigilistel konkurssidel. Ta on lisaks Eestile esinenud palju välismaal ning teinud koostööd väga kuulsate sümfooniaorkestritega ka raja taga. Mihkel esineb tihti ka oma õe, viiuldaja Mari Polliga.
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.