Esinesid “Gram of Fun” ja “Noorkuu”

Naistepäeva eelõhtuks oli väga paljudel räpinlastel ning ka mitmetel meie maakonna elanikel plaanid juba varakult tehtud, sest ees ootas üks vokaalmuusika gurmeekontsert. Ühelt poolt ääretult naiselik “Gram of Fun” kooseisus: Kadi Kaldmäe, Hedvig-Hanna Raud, Marike Peedosaar, Kristina Bianca Rantala, Marilill Suvi, Liis Tintso ja Kristi Raias ning teiselt poolt juba väga kogenud meesansambel “Noorkuu” koosseisus Martti Meumers, Rein Kahro, Ilmar Madison, Remi Teras ja Märt Murrik. Kontserdil oli esindatud nii tugev yang ja leebem yin ning seetõttu oli kogu esitus imelises tasakaalus. “Gram of Fun” on loodud Räpina ja Põlva muusikakoolide lauluõpilastest 2015.aastal ning nad on võitnud juba mitmeid Grand Prix`sid nii kodu- kui ka välismaal. Meesansambel “Noorkuu” on aga loodud 1996. aastal. Ansambli mõned liikmed on küll aastate jooksul vahetunud, kuid oma muusikastiililt on jäädud samaks. Tegemist on pop-jazz a capella grupiga, kelle repertuaaris on peamiselt nii eesti- kui välismaiste poplugude töötlused, eesti hittlood läbi aegade ning osaliselt ka omaloomingut. Imeline oli see, et mehed panid kogu saali kaasa laulma ning naljakalt häälitsema, mistõttu kontakt saali ja lava vahel oli suurepärane. Nii pika staažiga lauljatel on see kahtlemata lihtsam kui noortel piigadel, kuid tüdrukud ei jäänud oma laulmisoskuselt meestest üldsegi maha, vaid näitasid, milleks nad võimelised on.
“Gram of Fun” lauljad on kõik õppinud soololaulu, seetõttu esinevad nad kontsertidel väga erinevates koosseisudes, väga tihti esinevad nad ka solistidena back`i saatel. Lauljaid juhendavad fantastiliselt andekad ja väga töökad Margot Suur ja Riivo Jõgi. Põnev oli kuulata esmaettekandes Vikerraadio Unejutu signatuuri “Unelaul”, mis oli väga hästi ja põnevalt läbi komponeeritud, kasutatud hulgaliselt nii tekstis kui ka muusikas igasuguseid erinevaid võtteid. Suur tänu maestro Riivo Jõgile ülihea seade eest!
Lauljaid oli kuulama tulnud Põlvamaa sõpruskreisi Bad Segebergi kultuuri-ja haridusjuht Rüdiger Jankowski, kes ootab “Gram of Fun`i” juunikuus ametlike külalistena esinema Segebergi kreisi messile. Ta jäi lauljate esinemisega ääretult rahule.
Kogu kontserdi lõppedes seisis kogu saal tänutundes püsti, et avaldada tunnustust kõrgetasemelisele vokalistidele. Kaunis õhtu oli!
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.