Imeline edu laulukonkursil!

Ansambel LEGEd ja õpetajad Margot Suur, Jürgen Järvpõld

Foto erakogust

Laupäeval, 16.märtsil toimus Jõgeva Kultuurikeskuses juba 27. korda Alo Mattiisenile pühendatud koolinoorte vokaalansamblite konkurss. Võisteldi viies erinevas vanuserühmas ning kokku osales 27 laulukollektiivi. Põlvamaad esindas võistlusel ainukesena Räpina ja Põlva muusikakoolide tütarlaste ansambel LEGEd, kes käivad koos kolmandat aastat. Enamasti toimuvad proovid Räpina Muusikakoolis. Ansambli esinemised on viinud neid Põlvamaa erinevatesse paikadesse, kuid eelmisel, 2023.a suvel lauldi lausa välismaal. Bad Segebergi (Saksamaa) ja Põlvamaa sõprussuhted on kestnud 30 aastat ning sestap osalesid LEGEd Saksamaal  Põlvamaa Omavalitsuste Liidu delegatsiooni koosseisus, tutvustamaks Põlvamaa kultuuri. 

Kuna piigad on peaaegu ühevanused ning kõik õpivad muusikakoolides, on nendest kujunenud üks vahva sõpruskond. Ansamblis laulavad: Gete-Ly Vija ja Lemme Salf Räpina ning Emma Liblik ja Elis Padar Põlva muusikakoolist.

Konkursil osalemine oli tütarlastele esmakordne. Võistluseks valmistuti põhjalikult ning intensiivselt. Proovigraafik oli tihe ning märtsikuus saadi kokku isegi 4 korda nädalas. Reglemendis oli nõutud, et esitada tuleb kaks laulu eesti keeles, neist üks a cappellas (saateta). Laulda tuli ka ilma mikrofonideta, mis ei teinud esinemist sugugi kergemaks.

Noorte lauljate juhendaja on suurte kogemustega vokaalpedagoog Margot Suur, kes kirjutas tüdrukute vanust arvestades päris keerulised lauluseaded (Lauludeks Heini Vaikmaa “Lootus” ning Rein Rannap/ Ott Arder “Viimne mood”). Ansambliproovides ja esinemistel on oluline roll ka kontsertmeister Jürgen Järvpõllul, kes lisaks klaverisaadete mängimisele tegeleb pidevalt ka laulude salvestamisega. See on oluline osa õppeprotsessis, et lauljad saaksid kodus oma partiid harjutada ja ka tunnis tehtut analüüsida.

Konkursi žürii koosseisu kuulusid: Maarja Soomre, Mai Simson, Thea Paluoja, Anti Kammiste, Priit Pajusaar ja Riivo Jõgi. Žürii hindas esinemiskultuuri, kunstilist taset, intonatsiooni ja sisulist väärtust. Tähtis oli jõukohane repertuaar ja laulu sobivus vanusegrupile. Käesoleva konkursi nõuded esinemisele on küllalt kõrged ja konkursil osalevad enamasti vaid tugevad laulukollektiivid. Juhendajal on alati keeruline valida repertuaari, sest see ei saa olla liiga lihtne, samas aga ka noorte piigade jaoks mitte täiskasvanulik. 

Konkursi lõppedes anti žüriile sõna ning kuulutati välja kõikide vanusegruppide võitjad. Suur oli kõigi üllatus ning rõõm, kui ansamblile LEGEd omistati konkursi peavõit – GRAND PRIX 2024!

 

Oleme niisuguse suure võidu üle väga rõõmsad! Täname tüdrukuid, õpetajaid Margotit ja Jürgenit ning väga tublisid lapsevanemaid, kes on oma lapsi hoole ja armastusega toetanud! Jätkuvat indu muusikaga tegelemiseks!

 

Väga uhke

Marika Klimberg- Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor

Ansambel LEGEd

Foto erakogust

Comments are closed.