In memoriam Karl Songi


Karl Songi sündis 05.11.1926.a. Räpinas pedagoogide peres. Alg- ja keskkooli ajal õppis ta enamasti Räpinas, vahepeal õppis paar aastat ka Treffneri Gümnaasiumis. Seejärel muusikaõpingud Elleri muusikakoolis, kus koorijuhtimist sai õpitud Richard Ritsingu ja akordionit Voldemar Kochi juures. Kuna muusikahuvi oli suur, siis oli loomulikuks jätkuks õppimine Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Gustav Ernesaksa käe all. Lõpetamise järel asus õp. Songi tööle Räpinasse, kus töötas Räpina Keskkoolis muusikaõpetajana, juhendades samal ajal mitmeid ansambleid ja Räpina Meeskoori. 1961.a. viis elutee Tallinna, kus töötas aastaid Tallinna Rahvaloomingu Majas ja Nõmme Muusikakoolis.
Kuna Karl Songi oli tolajal väga hinnatud õpetaja, siis kutsuti ta Rapla Muusikakooli akordioniõpetajaks tööle, kus töötas kokku 15 aastat. 1987.a. asutati Räpina Muusikakool ning kooli direktor palus õp. Songit tagasi kodukohta kolida, et siin jälle tööd alustada. Räpina Muusikakoolis töötas Karl Songi 14 aastat.

Hoolimata sellest, et Karl oli alates 2001.a alates aktiivsest tööst kõrvale jäänud, oli ta muusikakooli ikka teretulnud ning oodatud. Tema härrasmehelikkus, heatahtlikkus, tähelepanelikkus on sillutanud tee nii kolleegide kui ka teiste südameteni. Vähe on Räpinas neid muusikaüritusi, kus Karl Songi ei oleks tänuväärse kuulaja või osaleja rollis viibinud. Ja alati avaldas ta kontserdist enda kui muusikaspetsialisti arvamust. Ainult tänapäevaselt lärmaka muusikaga ta ei saanud leppida – see suutis tema tuju kõvasti rikkuda.
Vähe on Räpinas nii aktiivseid inimesi, kui oli Karl Songi. Alailma viibis ta kalavetel või seenemetsas. Samas armastas ta seigelda Võru-, Põlva- ja Tartumaal ning oli alatasa liikvel hoolimata sellest, et enesetunne polnud alati kõige parem.
Juubilari auks toimus 2006.a juubelikontsert, kus lisaks muusikakooli õpilaste ja õpetajate esinemisele esines ka Räpina Meeskoor Kristina Nageli juhatusel. Karl Songit autasustati seoses 80. sünnipäeva ja kauaaegse töö eest Põlva Maavalitsuse poolt maavanema tänukirja ning Räpina valla volikogu ja vallavalitsuse tänukirjaga.
Sellises inimeses nagu oli Karl Songi, põlises räpinlases, kes oli pühendanud end muusikale, ei saanud mõtetes ega südames olla midagi halba, sest sinna ei mahtunud peale muusika ja südantsoojendava härrasmehelikkuse enam palju midagi. Puhka rahus Elysioni väljadel, lugupeetud Karl Songi!

Räpina Muusikakool

Comments are closed.