Klassikatähed üllatasid taas väga toreda kontserdiga!

Esmaspäeval, 24. septembril tõid järjekordsed klassikatähed meile külakostiks suurel hulgal kaunist muusikat. Seekordseteks külalisteks olid Ingely Laiv (oboe) ja Jakob Teppo (klaver). Kuna oboed loetakse küllalt haruldaseks instrumendiks, siis seda põnevam oli just sellist instrumenti kuulata. Ingely Laiv kasutas mängus erinevaid mängu- ja hingamistehnikaid. Eriti huvitav oli see, kus esitaja demonstreeris, kuidas on võimalik üheaegselt nina kaudu sisse hingata ning samaaegselt välja hingates pilli mängida. Selleks pole enamik meist võimelised! Ingely esitus oli ääretult veenev, muusikanüanssidest pakatav. See emotsioon, mis saali kandus, oli sügav ning võimas.

Jakob Teppo näitas end kontserdil ühelt poolt võrdse lavapartneri ja kontsertmeistrina, teiselt poolt aga särava pianistina. Hoolimata sellest, et Stravinski “Petruška” oli oma kestuselt pikk, samas vaheldusrikas ning ääretult tehniline, suutis ta samuti kui Ingelygi kogu publikut end kuulama panna. Jakob Teppo osales Klassikatähtede telesaates juba varem. Ta on ka varasemalt meie koolis esinenud, kuid nüüdseks oli mängu lisandunud suurem enesekindlus, mängu suurepärane tehnilisus. On märgata, et noor pianist on teinud oma arengus suure hüppe. 

Ingely Laiv saavutas 2018 a Klassikatähtede telesaates II koha. Minu arvates oli ta muusikalises mõttes teistest telesaates esinejatest peajagu üle. Ingely keskendumine ja sisendusoskus on tõeliselt muljetavaldav.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et nii säravat ja huvitavat kontserti kuuleb harva. Eriti tore oli see, et mõlemad esinejad suhtlesid publikuga, tutvustasid esitatavaid teoseid, näitasid instrumentidel erinevaid tehnilisi võimalusi. Tuleks veel lisada, et Ingeli Laivi vanemad töötasid aastaid tagasi Räpina Keskkoolis õpetajatena. Publiku hulgas oli ka Ingely isa, Harri Laivu kunagine klassijuhataja Hilja Kask.

Täname meeleoluka ning kõrgetasemelise kontserdi eest ning soovime noortele muusikutele edu edaspidiseks!

Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.