Nautisime kaunist kitarrimuusikat Priit Petersoni esituses

Teisipäeval, 18. septembril oli muusikakoolil ning ka laiemal avalikkusel võimalik kuulata kaunist kitarrimuusikat. Esitajaks meie kooli kauaaegne sõber ja koostööpartner Priit Peterson, kes õpib Weimari (Saksamaa) Muusikaakadeemia 2. kursusel klassikalist kitarri. Ta tutvustas meile kahe erineva kitarri kõla. Priit Petersoni kava:

  1. Fernando Sor “Variatsioonid W.A.Mozarti teemal”
  2. Isaac Albeniz “Sevilla”
  3. Manuel Ponce “Sonata Romantica” I osa
  4. Astor Piazzolla “Chiquilin de Bachin”
  5. Antonio Lauro 3 Venetsuela Valssi (Carorra, Andreyna ja Natalia)
  6. Jorge Morel “Danza Brasileira”

Priit Peterson väikest kitarri tutvustamas.

Mulle kui muusikule olid südamelähedased variatsioonid, kus küllalt lihtsa teema põhjal oli helilooja loonud väga erineva iseloomu, erineva tehnika ning meeleoluga variatsioonid, mida oli põnev kuulata. Eriti tuttav oli aga Isaac Albenizè tundeküllane “Sevilla”, mida on ka meie muusikakooli klaveriõpilased mänginud. Kahtlemata oli kõige temperamentsem viimane, Jorge Morel`i Brasiilia tants.

Tänasel kontserdil esitatud kava oli huvitav, selles oli nii unelemist, romantikat kui ka tugevat kirge. Priit Peterson näitas end nõtke muusikuna, kes valdab oma instrumenti suurepäraselt ning tema esitatud muusikalised meeleolud jõudsid kindlasti kõikide kuulajateni. See oli eriti tore, et esitaja kommenteeris iga teost ning tutvustas publikule kitarri kui instrumendi levikut maailmas. Õnnitleme Priitu suurepärase esituse puhul!

Marika Klimberg-Hyötyläinen, Räpina Muusikakooli direktor

Priit Peterson esitab väiksel kitarril Fernando Sor`i Variatsioone W.A.Mozarti teemal.

Ülejäänud kava kõlas tavapärase suurusega kitarril.

Comments are closed.