Laulukonkurss “Solistica 2023” kujunes Räpina Muusikakoolile võidukaks

Fotol vasakult: Jürgen Järvpõld, Katariina Nagel, Arhanna Sandra Arbma, Alfred Vürst ja Margot Suur. Ühisfotolt puuduvad Gete-Ly Vija ja Minna Emilia Vürst.27. – 28.01 toimus Saaremaal järjekordne noorte solistide konkurss “Solistica”, mis oli sedapuhku juba 11. kord. Ikka ja aina ma imestan ning tunnen headmeelt selle üle, et Eestimaal on nii palju imelisi lauljaid!  Konkursil kuuleb ning näeb iga kord lauljaid uusi huvitavaid häälekasutusi, arranžeeringuid, võluvaid ning originaalsusest pakatavaid saateharmooniaid ja mida kõike veel! Aga närvi ei tohi minna, varemõpitule tuleb kindlaks jääda ning olla omanäoline. See viimane on ääretult tähtis! Eks konkursid ongi üheks enesetäiendamise, üksteisest mõõduvõtmise ja silmaringi laiendamise kohaks nii õpilastele kui ka juhendajatele.

Nendele, kes pole teemaga väga täpselt kursis, lisan veidi taustainfot. Nimelt toimub konkurss 2-s voorus. Esialgu pidid soovijad saatma žüriile oma lauluvideod ning nende videote põhjal tehti valik, kes pääseb lõppvõistlusele ja kes ei. 226 noort lauljat kandideeris videovoorus ning lõppvooru pääses nendest vaid 60 lauljat. 4.- 6. klassi vokalistide seas oli eriti terav konkurss –  81-st soovi avaldunust pääses edasi vaid 18! Koguni 4,5 ühele kohale!

Konkursi žürii moodustasid teada-tuntud muusikud:                                                                                              laulja ja laulukirjutaja Inger Fridolin,                                                                                                            vabakutseline muusik, laulja ja laulukirjutaja Ewert Sundja,                                                                vokaalpedagoog Anu Aimla,                                                                                                                        muusikaõpetaja ja laululooja Juhan Trump,                                                                                                muusikatoimetaja ja laulukirjutaja Maian-Anna Kärmas,                                                                                vabakutseline muusik Kusti Lemba,                                                                                                                      Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia soololaulu õppejõud Sirje Medell.

Meie muusikakoolist konkureeris võistlusele 7 vokalisti, kellest välja valiti vaid 4: Arhanna Sandra Arbma, Alfred Vürst, Gete-Ly Vija ja Katariina Nagel. Lisaks konkursantidele osales võistlusel taustvokalistina Minna Emilia Vürst, kes andis suurepärase panuse Katariina ja Gete-Ly esitustele. Väga meisterlikult saatis kõiki esinejaid bänd koosseisus: Vladimir Võssotski, Jaan Jaanson, Mihkel Mälgand, Ahto Abner.

Alfred Vürst – eripreemia “Koolilaul 2023” finaalipääs 4. – 6. klassi vanuserühmas                                      Gete-Ly Vija – auhinnaline 4. koht 4. – 6. klassi vanuserühmas                                                              Katariina Nagel – auhinnaline 2. koht 10. – 12. klassi vanuserühmas                                                      Arhanna Sandra Arbma – auhinnaline 1. koht 4. – 6. klassi vanuserühmas

Nüüd algas aga kõige põnevam osa, kus võistlustulle astusid esimeste kohtade võitjad: Arhanna Sandra Arbma, Marcella Emilie Soonik (Viljandimaa, Muusikastuudiost Cantabile, juhendaja Hedi-Kai Pai) ja Karl-Vahur Vingisaar (Viljandi Muusikakool, juhendaja Maarika Reimand). Esikoha pälvinud esitasid oma laulu uuesti ning tulemus oli lihtsalt fantastiline – Arhanna võitis Grand Prix! 

Kõiki meie kooli suurepäraseid lauljaid juhendab kogemustega, pidevalt ennast täiendav ning loova mõttelaadiga õpetaja Margot Suur. Olen kõrvalt näinud õpetaja Margoti kasvamist vokaalpedagoogiks. Esialgu veidi vaoshoituna, kuid aastatega aina paremaks ja enesekindlamaks. Need õpilased, keda ta juhendab, peaksid iga tema nõuandest ja soovitusest kümne küünega kinni hoidma ning harjutama, harjutama, harjutama, sest vaid harjutades saab MEISTRIKS.

Kindlasti poleks tulemused nii toredad, kui Margotil poleks tugevat toetust Jürgen Järvpõllu näol. Õp Jürgen töötab juba 3. aastat meie koolis rühmaainete õpetajana, teist aastat aga kontsertmeistrina. Ka see eriala nõuab suurt harjutamist, enesekuulamist, teiste esituste kuulamist jne. Lisaks sellele oleme Jürgenis leidnud asendamatu tehnikamehe, kes vajadusel salvestab ja filmib lauluõpilaste esitusi. See on puhas rõõm, et nii väikses koolis on selline võimalus.

Seekord läks siis niipidi! Suur tänu õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele! Neist kolmest moodustub kui kolmelüline kett, mis mingi lüli puudumisel kaugeltki nii hästi enam ei toimi.

Meeldivate kohtumisteni!

Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor

Alfred Vürst

Foto Marika Klimberg-Hyötyläinen

Arhanna Sandra Arbma

Foto: Marika Klimberg-Hyötyläinen

Gete-Ly Vija

Foto: Marika Klimberg-Hyötyläinen

Katariina Nagel

Foto: Marika Klimberg-Hyötyläinen

 

 

Comments are closed.