Laupäeval, 11. septembril avati vastrenoveeritud saal Sillapää mõisahoones

11.septembril avati Sillapää mõisahoone renoveeritud saal ning kaks kõrvalhoonet. Pärast lindi läbilõikamist kogunesid külalised uhkesse saali. Kohalolnuid tervitasid Räpina Vallavolikogu esimees Teet Helm ning Räpina vallavanem Enel Liin. Tänukirjadega tänati ehituse läbiviijaid ning korraldajaid. Vallavanem rõhutas oma kõnes, et koostöö kõigi osapooltega sujus väga ladusalt.
Esimesteks esinejateks uuenduskuuri läbi teinud saalis olid isa-poega Heiki (tšello) ja Johannes (viiul) Palm. Nende virtuoosses esituses kuulis publik huvitavat repertuaari Bachist kuni Eesti helilooja Kaljo Rauani. Sai nautida erinevaid mängustiile, ajastuid ning mänguvõtteid.
Seejärel võtsid järje üle Räpina (Minna Emilia Vürst, Gete-Ly Vija, Arhanna Sandra Arbma, õpetaja Margot Suur) ja Põlva (Sireli Salum, õpetajad Margot Suur ja Riivo Jõgi) muusikakoolide laulusolistid, keda meisterlikult saatis Riivo Jõgi. Kogu kontsert sobis suurepäraselt sellesse auväärsesse saali, kuna esitusele tuli nii vanemat kui ka kaasaegset muusikat. Pidulik sündmus lõppes tordisöömisega. Aitäh kõigile, alates vallavalitsusest, projekteerijatest, muinsuskaitsest kuni ehitajateni! ❤ Loodetavasti saame meiegi selles saalis ilusat muusikat luua. Kindlasti ootame saali ka uut tiibklaverit, kuid see jääb vist juba järgmise vallavolikogu ja vallavalitsuse pädevusse. 

Toredaid kultuurisündmusi soovides

Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.