Muusikakoolis algas uus õppeaasta

Käesolev õppeaasta algas muusikakoolis hoopis teisiti. Seoses nakatumise kõrge tasemega kogunesime hoopis aianduskooli/kultuurikeskuse aulasse, et värske hooga uut aastat alustada. Kõigepealt esines särtsakalt Räpina puhkpilliorkester Elli Käbina juhendamisel. Peale Eesti Vabariigi hümni laulmist pidas direktor kõne, kus ta tsiteeris ka haridusminister Liina Kersna koolialguse tervitust: “Õppimine nõuab pidevalt väikeseid ja suuremaid eneseületusi, vaid nii avardame oma võimete piire. Inimene on kõikvõimas kui ta suudab keskenduda, pingutada ja teadlikult tegutseda oma eesmärkide nimel. Kõik on võimalik.” Täiskasvanute poole pöördudes sõnas proua minister, et “meie roll, kes me seisame õppija kõrval, on hoida usku – toetada, innustada, vajadusel lahendustele suunates”. Oma kõne lõpetas minister järgmiste sõnadega: “Õppimine teeb õnnelikuks ja muudab maailma paremaks paigaks.” Siinkirjutaja nõustub igati nende väljaütlemistega.
Lillede ja noodimappidega tervitati 1. klassi asuvaid noori ning nad võeti muusikakooli perre rõõmsalt vastu. Seejärel anti sõna Räpina valla haridus- ja noorsootööspetsialistile Anu-Cristine Tokkole, kes õnnitles muusikakooli peret uue kooliaasta alguse puhul. Kogu muusikakooli töötajaskonda tervitati aianduskooli toredate päevalilledega.
Aeg jõudis niikaugele, et saali ette kutsuti Arhanna Sandra Arbma, kes pälvis üleilmsel anima- ja muusikalilaulude konkursil Grand Prix. Publiku ette paluti ka Margot Suur, pühendunud ja suurepärane õpetaja, kes pälvis käesoleval aastal Põlvamaa Aasta Huvihariduse Õpetaja tiitli. Õpetaja Margot on ühtlasi ka Arhanna juhendaja. Palju õnne asjaosalistele!
Aktust aitasid kauni lauluga ilmestada Gete-Ly Vija ja Arhanna Sandra Arbma, kusjuures viimase lauljatari esituses kuulati Margot Suure ja Aapo Ilvese “Sõbralaulu”.
Lõpetuseks sooviksin öelda seda, et tulge muusikakooli õppima! Meil saavad õppida nii mudilased, noored, kesk- ja vanemaealised huvilised! Olete meile väga oodatud!
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.