Meeleolukas lauluõhtu Räpina Muusikakoolis

Foto autor Aivo Parmson.

Foto autor Aivo Parmson.

Juba üheksandat aastat järjest on Räpina Muusikakoolis jätkunud tore traditsioon – lauluõpilaste kevadkontsert, mis kannab pealkirja „Õhtu lauludega“. Mitmed eelnevad aastad on üritus toimunud Räpina Aianduskooli saalis, kuhu oli kaasatud õhtujuhi-külalisesineja rollis mõni tuntud lauluartist ning saateansambel. Sel aastal otsustasime vahelduse mõttes taaskord oma koduse saali kasuks. Prožektorite maheda valguse ja slaidiprogrammiga saali seinale näidatud fotode läbi sai iga laul nagu eraldi jutustuseks. Kõlasid laulud kevadisest loodusest, igatsustest, unistustest… Samuti sai kuulda toredaid humoorikaid, positiivsust ja rõõmu täis laule, mis ühtegi kuulajat ükskõikseks ei jätnud. Esinejaid saatis digitaalklaveril Riivo Jõgi, kes oma meisterliku mänguoskusega suutis omakorda ilmestada igat laulu. Kodust ning pingevaba õhkkonda aitas suurepäraselt hoida meie oma laulusolist Hedvig-Hanna Raud, kes seekord oli nii esineja kui ka õhtujuhi rollis. Hedvig juhatas sisse iga laulunumbri ning esinejatele oli tal varuks mõni küsimus või tore kommentaar. Kontserdi avanumbrina esitas Hedvig kõigile tuntud laulu „Mis värvi on armastus“ veidi uuemas versioonis. Teda saatis meie kooli kitarriõpilane Maksim
Rjurikov, kel seisab kevadel ees muusikakooli lõpetamine. Hedvig astus üles veel ka kontserdi lõpus ning esitas Whitney Houstoni poolt tuntuks lauldud laulu „I Have Nothing“. Laul on vokaalselt ülinõudlik ja Hedvig lummas oma võimsa hääle ja artistlikkusega kõiki kuulajaid.
Noorematest lauljatest astusid solistidena üles Katariina Nagel, Erle-Mai Pabusk, Victoria Jürgenson, Merlin Tolmusk, Angelika Apuhtin, Margit Jaagund ja Salme Ussanov. Kontserdil esines kahe lauluga ka solistidest koosnev ansambel, kus laulavad lisaks eelpoolnimetatuile ka Tairi Tolmik ja Liis-Marielle Kokmann.
Meie kooli kaks vahvat laulupoissi Andry Must ja Angelo Raoul Lombardo üllatasid publikut neile omase muheda humoorika artistlikkusega, mida võimaldasid laulude toredad tekstid.
Meie lauluõpilastest kõige pikema staažiga laulja on Kadi Kaldmäe, kes käib Räpina Muusikakoolis soololaulutundides juba kümnendat aastat. Kadi näitas kahe erinevas stiilis lauluga oma ülihead laulutehnikat ja oskust laulu sisse elada ning ennast kuulama panna. Lisaks laulis Kadi taustvokaali ka Merlin Tolmuski esitatus laulule.
Toredaks üllatuse pakkus kuulajatele meie koolis viis aastat laulu õppinud Kristina Bianca Rantala, kes plaanis tegelikult tulla kontserti kuulama ja laulukaaslastele pöialt hoidma, kuid juhendajate innustusel
nõustus ka ise lauluga üles astuma. Kristina näitas publikule oma lauluga suurepärast jazzlaulu tunnetuse oskust ja hääle meisterlikku kasutamist. Ta rääkis publikule ka oma praegustest kompositsiooniõpingutest Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli I kursusel ja muudest tegemistest. Hedvig-Hanna, Kadi ja Kristina Bianca innustasid oma heatasemelise lauluoskusega nooremaid soliste ning on heaks eeskujuks ja näiteks, kui kõrge tasemeni on töökuse ja hea tahtmise juures võimalik oma lauluoskust arendada. Kõik kolm neidu käivad laulmas ka vokaalansamblis „Gram of Fun“, keda võis hiljaaegu laulmas näha „Terevisioonis“.
Räpina Muusikakool tänab lauljate juhendajaid: Margot Suurt vaimustava vokaaltehnilise töö ning laululastele osaks saava emaliku hoole eest ja Riivo Jõgi väljendusrikaste ja esitusi hästi toetavate saadete eest! Oleme tänulikud soojale ja heatahtlikule publikule, kes olid noori laulusoliste kuulama tulnud. Samuti kuulub meie tänu neile lahketele annetajatele, kes andsid omapoolse toetuse Noore Muusiku Fondi.

Räpina Muusikakooli pere

Comments are closed.