Kolmapäeval, 03. aprillil väisas Räpina Muusikakooli noor, kuid juba 2018.a “Klassikatähtede” saatest tuntud akordionist Mikk Langeproon..
Tema esitatud kontsert oli värvi- ja meeleoluküllane. Mikk näitas taas oma meisterlikkuse kõrgklassi ning vaimustas publikut virtuoosse mänguga. Tunnipikkune kontsert möödus nagu linnulennul. Enne esitatavaid teoseid rääkis interpreet kokkuvõtliku jutu teosest, et kuulajatele miski mõistmatuks ei jääks. Muljetavaldav oli see, et Miku dünaamiline skaala oli ebaharilikult lai, piano kõlas nii tasa kui puulehtede kerge värin, iga noot oli täielikult läbi tunnetatud. Tihtipeale kasutavad juba tuntumad akordionistid akordionilõõtsa selleks, et näidata pilli võimsust, kuid Mikk oskas näidata, kui pehme ja veetlev võib olla akordioni kõla. Eriti muljetavaldavalt kõlas Heino Elleri “Kodumaine viis”, mille esitaja ise akordionile oli seadnud. kuna tegemist on keelpilliorkestrile kirjutatud teosega, siis kogu pala on väga mitmehäälne. Mikk Langeproon suutis väga keeruliste tehniliste võtetega selle unikaalse teose fantastiliselt kõlama panna. Lisapalana mängis Mikk virtuoosselt ülituntud soome “Säkkijärve polka”.
Kontserdi kava:
Domenico Scarlatti – Sonaat k386
Johann Sebastian Bach – Prelüüd ja fuuga As-duur HTK II
Erkki -Sven Tüür – Spectrum I
Heino Eller – Kodumaine viis
Magnus Lindberg – Keelekeste mäng
Mihhail Bronner – tsükkel Unetus
Astor Piazzolla – Ave Maria
Ole Schmidt – Tokaata I
Mikk Langeproon (1995) alustas akordioniõpinguid 8-aastaselt Tallinna Muusikakoolis (õp. I. Jõeleht ja K. Laas). 2011. aastal astus Mikk G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli klassikalise akordioni erialale Tiina Välja klassi, mille lõpetas kiitusega ning talle omistati Otsakooli hõbemärk. Paralleelselt lõpetas ta ka Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kuldmedaliga. 2017. aasta lõpetas Mikk bakalaureuse õpingud Helsingis Sibeliuse akadeemias Prof. Matti Rantanen’i käe all. 2017-2018 õppeaastal täiendas Mikk end ERASMUS – programmi raames Austrias, Grazi Muusikaülikoolis (prof. Janne Rättyä).
Mikk Langeproon on korduvalt saanud auhinnatud kohti vabariiklikel akordionikonkursitel. Lisaks võitis ta 2014. aastal Eesti Noorte Akordionistide konkursil vanema vanusegrupi. Mikk on esindanud Eestit edukalt ka rahvusvahelisel tasandil, muuhulgas saavutas ta 2013. aastal mainekal Rahvusvahelisel Vilniuse akordionikonkursil II koha. Solistitegevuse kõrval on Mikk Langeproon tegev ka mitme ansambli koosseisus. Kõigele lisaks on ta valitud Tallinna Muusikakooli parimaks instrumentalistiks 2011. aastal ning kolmel aastal järjest (2012-2014) G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli akordioniosakonna silmapaistvaimaks õpilaseks. 2013. aastal võitis ta Maxima Tulevikutalendi tiitli muusika, kunsti ja kultuuri valdkonnas ja 2016. aastal pälvis Mikk Viimsi vallas tiitli „Aasta muusik 2016“. Märkimist väärib ka 2014. aastal konkursi Round Table eripreemia, konkursi „Noor Helilooja 2017“ finaalikoht ning edukas esinemine telekonkursil „Klassikatähed 2016“. Mikk on andnud kontserte erinevates riikides, raadios, televisioonis ja olnud ka akordionikonkursside žüriiliikmeks.
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor