Laupäeval, 28. märtsil siirdus Räpina Muusikakooli bänd ööRotid koos Tartu 1. Muusikakooli ansambliga Kohtla-Järvel toimuvale V koolibändide üle-eestilisele festivalile. Mõlemaid eelpoolnimetatud kollektiive juhendab tunnustatud muusik ja multiinstrumentalist Alari Piispea. Sõit algas juba varavalges, sest enne võistlustulle astumist tuli pillide kõla katsetada uutes mängutingimustes.
Kell 14 algas võistlus, kus igale kollektiivile anti 15 minutit esinemisaega. Tahan siinjuures esile tõsta meie kooli bändi ratsionaalsust ja täpsust instrumentide ülesseadmisel, samuti stiilset ja toredat koosmängu. Tahan ära mainida, et kuulasin kogu kontserti veebiülekande kaudu ning jäin tõeliselt rahulolematuks heli halva kvaliteediga, mida oli kuulda nii saalis kui ka ülekandes. Hoolimata sellest, et Lemme laulu esimene pool oli praktiliselt kuuldamatu ning hääl tuli esile alles laulu teises pooles, pälvis Lemme Salf siiski Parima Vokalisti tiitli. Isegi halb helikvaliteet ei suutnud Lemme ilusat häälekõla varjutada. Suurepärane oli ka Laureeni ansambli tutvustamine, mis osadel kollektiividel puudus sootuks. Teisalt poolt tahaksin aga kiita festivali head ning sujuvat korraldust ja muusikakollektiivide üldtutvustuse maitsekat stiili. Meie ööRotid osalesid festivalil teist aastat järjest. Eelmisel aastal võitis parima löökpillimängija tiitli Hendri Pastak ja parimaks vokalistiks kuulutati Laureen-Marie Piir. Kahtlemata on ansambel aastaga tuntavalt edasi arenenud.
Võitjaks kuulutati Saaremaalt pärinev bänd. Sellistel konkurssidel on tulemused alati vasturääkivad, sest žürii koosneb mitmetest inimestest, kellel kõigil on erinev maitse ning muusikaline haridus. Minu silmis jääb võitjaks ikkagi Tartu 1. Muusikakooli bänd oma uhkete puhkpillide ning läbimõeldud kontseptsiooniga. Hinnanguliselt teisele kohale oleksin asetanud Viljandi Marcella koosseisu ning meie ööRotid oleksin paigutanud pronksitasemele.
Ansamblisse ööRotid kuuluvad: Lemme Salf (kitarr, vokaal), Karl-Markkus Rebane (klahvpillid, vokaal), Hendri Pastak (löökpillid), Laureen-Marie Piir (vokaal), Art Vizel (basskitarr) ja Algis Nilin (kitarr).
Olete tublid! Erilised kiidusõnad juhendaja Alari Piispeale!
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor


