Muusikakooli pingeline, kuid väga edukas nädal

Löökpillipoisid märts 2016 (Medium)Teisipäevast kuni laupäevani elasid Räpina Muusikakooli õpetajad, õpilased ja lapsevanemad suure pinge all, sest Eesti Muusikakoolide Liidu egiidi all toimuvate erinevate instrumentide konkursside esimesest voorust võttis osa päris arvukalt õpilasi. Konkursside ühispealkirjaks on „Parim Noor Instrumentalist 2016“. Nelja maakonna muusikakoolid (Põlva, Võru, Viljandi ja Valga) moodustavad kokku Lõuna-Eesti regiooni – kokku 12 muusikakooli.
Viiulikonkurss
Regionaalsete konkursside saaga algas teisipäeval, 01. märtsil Võru Muusikakoolis, kus toimus viiulikonkurss. Võistlustulle astus 1 õpilane – Minna Emilia Vürst. 7-aastasele Minnale omistati diplom kui kõige nooremale osalejale, sest ta võistles samas vanusegrupis koos kuni 10-aastaste lastega. Minna Emilia õpetaja on alles teist aastat töötav Alari Kalvik, kes õpib EMTA 2. kursusel viiuli erialal, kontsertmeistrina astus üles Martina Võrk. Viiulikonkursil osalemine oli räpinlastele esmakordne, sest viiuli eriala avati alles 2014.a sügisel.
Kitarrikonkurss
Kolmapäeval, 02. märtsil toimus konkurss kitarristidele. Esimest aastat õpetajana töötav Kristel Söödi käe all valmistus konkursiks kolm õpilast. Ühtlasi oli see muusikakoolile ka esimene kord kitarrikonkursil osaleda. Tulemuseks oli Daan Zekkeri toodud 1. koht IV vanusegrupis ning 2. koht ja diplom hea artistliku esituse eest Marili Piirisilllale 2. vanusegrupis. Nemad kahekesi osalevad ka vabariiklikus voorus. Tublilt esines ka Elise-Cristine Paabo.
Löökpillikonkurss
Reedel, 04. märtsil osalesid Räpina Muusikakooli õpilased löökpillikonkursil Tartus. Kuna löökpill on küllalt haruldane eriala, siis polnud mõttekas korraldada konkurssi vaid Lõuna-Eesti piirkonnas. Tartus osalesid õpilased alates Rakverest , Põltsamaast kuni Valgani välja (ühesõnaga Eesti poolitus diagonaalselt). Oma kava jõudsid rohkem ette valmistada Reno Kokmann (,kes pälvis vabariigi aastapäeval ka Räpina valla tubli õppuri tunnustuse), Aksel Vürst ja Regnar Preeden. Nooremad mehepojad esinesid ksülofonil ja soolotrummil, Reno aga veel lisaks ka marimbal. Reno Kokmann saavutas 2. vanusegrupis 1. koha, nooremas vanusegrupis Aksel Vürst 2. koha ja Regnar Preeden 3. koha. Kõik kolm saadeti edasi finaalvooru. Löökpilliõpetajaks on Raivo Rebane, kes töötab veel lisaks Räpinale H.Elleri nim Tartu Muusikakoolis, Tartu 2. Muusikakoolis ja Põltsamaa Muusikakoolis. Kuna tunnid Räpinas toimuvad seetõttu vaid laupäeviti, siis pidi ka direktor oma oskused ja teadmised käiku panema, et kavadele viimast lihvi anda. Kontsertmeistriks oli taas andekas Martina Võrk.
Akordionikonkurss
Laupäeval, 05. märtsil tundsid noored akordionistid koos oma õpetajatega konkursipinget Valga Muusikakoolis. Taas õnnestus „kastanid tulest välja tuua“. Nii peamegi eriliseks seda, et mõlema kooli kõik osavõtnud pääsesid lõppvooru. Konkurss toimus neljas vanuserühmas: 0 vanuserühm (kuni 8 aastased), I vanuserühm (9-10 aastased), II vanuserühm (11-12 aastased) ja III vanuserühm (13-14 aastased).
Räpina Muusikakooli tulemuseks oli: 0 vanusegrupis Georg Neimann 2. koht ja Richard Toomemägi 3. koht. Mõlemad noormehed õpivad muusikakoolis alles esimest aastat. 1. vanusegrupis saavutas Matfei Razik 1. koha (2. klass). Georgi õpetaja on Ave Astel, Räpina õpilaste Matfei ja Richardi õpetaja Juta Püvi.
12822149_1116168008415466_1621724988_n (Medium)Sügav kummardus asjaosaliste ees!
Täname kõiki tublisid konkurssidel osalenud õpilasi, konkurssideks õpilasi ette valmistanud töökaid ja sihikindlaid õpetajaid, pühendunud kontsertmeistreid ning innustavaid lapsevanemaid! Käesoleva nädala laupäeval seisab Räpina Muusikakooli metsasarveõpilasel ees rahvusvaheline konkurss Tartus, pühapäeval ja järgmisel nädalal aga muusikakooli õpilastel osavõtt finaalist. Hoidke palun meile pöialt, head lugejad!
Kaunist kevadet kõigile muusikasõpradele soovides

Marika Klimberg-Hyötyläinen,
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.