Muusikakoolis algas 37. õppeaasta

01. septembrit loetakse tarkuse päevaks. Tõepoolest. Kui lapsevanem soovib oma last mitmekülgselt arendada ja pakkuda talle tulevikuks täiendavaid ja erinevaid võimalusi, siis on see tõeliselt tark ja tulevikku vaatav mõte! Üheks mitmekülgset arenemisvõimalust pakkuvaks asutuseks on kahtlemata muusikakool.

Õnneks on kurvad ja stressirohked koroona-aastad (loodetavasti!) meist vähe selja taha jäänud ja õpilaste arv taas vähehaaval kasvamas.
Esimesel septembrikuu päeval kogunes meie Sillapää lossi päris suur hulk värskeid lapsevanemaid koos ootusärevate lastega. Üle pikkade aastate astub eelklassi 10 väikest muusikahuvilist. Põhiõppe 1. klassi astus 7 ja vabaõppesse 10 õpilast. Üks õpilane tuli meie kooli üle lausa pealinnast. Ka mõned täiskasvanud on leidnud endas üles huvi muusika vastu. Kõik see teeb väga suurt rõõmu!

Paraku on ka neid õpilasi, kes jätavad koolitee pooleli. Muidugi pole kahes koolis õppida väga kerge, aga kes ütles, et elus peab kõik lihtsalt kätte tulema! Olen korduvalt kuulnud, et needsamad lapsed, kes piisavalt ei pingutanud, heidavad hiljem vanematele ette, et nad lubasid lastel kergekäeliselt huvikoolis õppimisest loobuda. Elu on ikka väga vastuoluline… Tahan veel tähelepanu juhtida tõigale, et väga paljud riigipead valdavad mingit muusikariista. Sajandeid tagasi kuulus musitseerimine ülikute elementaarse hariduse juurde. Tegelikult võiksid kõik lapsed ja noored muusikaga tegelda. See tooks neile ainult kasu. Jääks vähem aega niisama hängida või helesinise ekraani taga veeta.

Oleme uhked, et Eesti esimene solist, kes esindab meie riiki noorte Eurovisiooni lauluvõistlusel, tuleb just meie koolist! Ootame võistlust suure põnevusega ning hoiame kõvasti- kõvasti Arhanna Sandra Arbmale pöialt!

Selline uudis ka veel, et löökpille õpetab uus õpetaja Ilja Šarapov, kes on juba innukalt tööle asunud ning valmistab õpilasi D. O. Wirkhausi nimeliseks puhk- ja löökpillikonkursiks ette. Muusikakoolil on sirged sihid silme ees ja me püüame oma väikestele ning suurtele õpilastele pakkuda parimat!

Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

 

Comments are closed.