Noor flötist Minna Emilia Vürst osales taas rajatagusel konkursil

Ludwig van Beethoven on öelnud: “Andeka ja tööd armastava inimese jaoks ei ole tõkkeid”. Ja see on tõepoolest nii. Näiteid pole vaja kaugelt otsida. Minna Emilia Vürst on lapsest saati olnud nii andekas kui ka töökas. Seda imelist arengut on kindlasti toetanud Vürstide peres valitsev musitseerimisrõõm.
Hetkel õpib Minna kolmel erialal: Räpina Muusikakoolis laulmist ja viiulit ning Heino Elleri Muusikakoolis flööti. Käesolevaks hetkeks võib vist tõdeda, et noore muusiku peatähelepanu on suunatud justnimelt flöödile. Minna on eelmistel aastatel osalenud väga edukalt nii Eestis kui ka välismaal rahvusvahelistel konkurssidel. Igal kevadel toimub Lõuna-Hollandi Adamsi muusikakeskuses rahvusvaheline flöödifestival, mille raames toimub ka flöödikonkurss. Sealsel muusikavõistlusel osalevad flötistid pärinevad kõikidelt kontinentidelt, umbes 25-st riigist, kes on eelnevalt läbinud videovooru. Finaali pääses 186 õpilast, kes jaotusid viide kategooriasse: magistri, bakalaureuse, 14-18-aastased ja kuni 13-aastased flöödi õpilased ning pikolo õpilased. Kui eelmisel aastal võistles Minna noorimas kategoorias, kus võitis esikoha, oli tänavune mõõduvõtmine raskem. Ta võistles 14-18-aastaste vanuserühmas ja pääses 7 finalisti sekka, olles neist noorim. Finaalis õnnestus esitus küll suurepäraselt, kuid auhinnalist kohta sel korral ei pälvinud. Põhjuseid, miks Minna seekord auhinnakarikaga ei naasnud, on mitmeid: selles vanuses toimub noorte areng (nii kehaline kui ka vaimne) eriti kiiresti, lausa iga nädal ja kuu omandatakse palju oskusi ja mängutehnikat, saadakse kogemust ning hetkel on eelised vanematel konkurentidel, sest nad on kauem mänginud. Veel üheks väga oluliseks põhjuseks on see, et sellise tasemega konkurssidel enam õpilaspilliga “laineid ei löö”. Täpselt samamoodi, et Mersu roolist tulnul Sapaka salongi erilist tungi pole. 🙂
Alati polegi aga tähtis auhinnakoht, vaid kogemus, konkurentide kuulamine, analüüs jne. Kõik ikka selleks, et järgmisel korral veelgi täiuslikumalt esineda. Minnal õnnestus kuulata maailmakuulsat flöödimängijat Denis Bouriakovi, mis jättis sügava mulje. Žürii soovitas Minnal arendada pilli toonisügavust, kuid kahjuks ei ole tema flööt tehtud hõbedast ja puuduvad mitmed professionaalse instrumendi omadused, mis oleksid ääretult vajalikud. Minna professionaalse flöödi ostu on võimalik toetada kuni juuni lõpuni Hooandja veebilehel.
Ja loodetavasti saavad annetajad kunagi eriliselt uhked olla, et on Minna muusikuks kujunemist oluliselt toetanud.
Minna on koos oma perega väga tänulik Räpina kultuurkapitalile, teistele Hollandi konkursi reisi ja õpinguid toetajatele ning kõikidele õpetajatele ja kontsertmeistritele, kes on teda arenguteel aidanud.

Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.