Otsa kooli muusikapäev Põlvamaa muusikakoolides

Külalised koos meie kooli õpetajatega rõdul kevadilma nautimas. Fotolt puudub Ilmars Priede, kes oli fotograafiks.

Kolmapäev, 11. aprill polnud väga paljudele muusikakooli õpilastele ja õpetajatele kaugeltki tavapärane. Nimelt külastas meie kooli G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli õpetajatest ja õpilastest koosnev 15-liikmeline delegatsioon. Nagu praktikajuht ja saksofoniõpetaja Lauri Sepp kontserdi ajal ütles, teevad nad kooli tutvustust Lõuna-Eestis esmakordselt ning loodavad ka siit tulevikus leida oma kooli uusi õpilasi. Enne meie kooli viibisid külalised Põlva Muusikakoolis. Räpina Muusikakoolis algas kell 16.15 külaliste kontsert.

Kontserdi kava:
1. J. B. Loeillet – Sonaat 2-le flöödile I Grave, II Allegro esitasid Monika Väliste ja Tarmo Johannes
2. P. Rode – Kapriis h-moll esitas Anastassia Bulkina viiulil
3. M. Carcassi – Etüüd nr 9 esitas Carolin Škerin klassikalisel kitarril
4. W. W. Millsap III, C. Nelson, C. Mayfield – Resentment esitas Kristi Raias (laul) ja Kristina Bianca Rantala (klaver)

Kahtlemata oli publik kõige enam võlutud Kristi ja Bianca esinemisest, sest nad on meie kooliperele vanad tuttavad. Samas oli nende esitus lihvituim ning kõige huvitavam. Esmaspäeval jõudis meieni info, et osad õpetajad ei saan tervislikel ja muudel põhjustel kaasa sõita. Peab tõdema, et kontsert jäi liialt lühikeseks, et tutvustada G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli. Oleksime soovinud näha/kuulda veidi pikemat esitust, et nautida järgmise kooliastme kõrgemat taset ning tutvuda erinevate võimaluste ning põnevate instrumentidega. 

Samas olime väga rõõmsad, et õpetajad-mentorid tõid meie igapäevatöösse suurt vaheldust. Kõik külalisõppejõud olid suurepärasel tasemel. Nad jagasid meie õpilastele ja õpetajatele mitmesuguseid nõuandeid, nippe ning lausa repertuaari. Oleme oma külalistele väga tänulikud ning ootame neid ikka meie kooli mentorkoolitusi läbi viima!

Õppejõududeks olid:
Maie Koldits (klaver),
Meelis Punder (basskitarr)
Tiina Pangsep (viiul)
Ia Remmel (klaver)
Kirill Ogorodnikov (klassikaline kitarr)
Tarmo Johannes (flööt)
Kristi Raias (laul)
Kristina Bianca Rantala (rütmimuusika klaver)
Rein Roos – löökpillid
Rein Roos on ka varasematel aastatel käinud meie õpilasi juhendamas. Seda enam, et ta on nii Otsa nim Tallinna Muusikakooli kui ka muusikaakadeemia juhtiv löökpillide õppejõud.

Meeldivate kohtumisteni tulevikus!

Marika Klimberg-Hyötyläinen, 

Räpina Muusikakooli direktor

Kauni rõdufoto jäädvustanud Ilmars Priede, meie kitarriõpetaja.

Musitseerivad Monika Väliste ja Tarmo Johannes

Kooli tutvustas Lauri Sepp.

Esineb Anastassia Bulkina

Kristi Raias (laul) ja Kristina Bianca Rantala (klaver) oma tuntud headuses.

Carolin Škerin kitarri sõrmitsemas.

Koostöö – selles on sisu!

Comments are closed.