Petrof klaveri presentatsioon Keila Muusikakoolis

Räpina Muusikakoolis korduvalt esinenud Johan Randvere uut kontsertklaverit Petrof Mistraal esitlemas.

Mul oli au osaleda pühapäeval, 16.10 Keila Muusikakoolis toimunud Tšehhi klaverifirma Petrof kontsertklaveri “Mistral” (pikkus 284 cm) galakontserdil. Kutsujateks olid IS Music omanik Raivo Sersant ja Keila Muusikakooli direktor Andres Teppo. Kontserdil esinesid Klassitähtede finalistid  Auli Lonks, Jakob Teppo ja Johan Randvere, klaveriduo Tiiu SisaskMaila Laidna, EMTA klaverikateedri juhataja Mati Mikalai ning Mihkel Poll koos oma endise õpetaja, EMTA õppejõu Ivari Iljaga. Kontsert oli ülipõnev. Eriti hästi sobisid presenteerimiseks programmilised teosed (palad, millel on pealkirjad). Kahtlemata oli üks minu lemmikutest Johan Randvere, kelle esitusviis jätab mulje, et klaverimäng- see tuleb ju iseenesest! Kuid tegelikkuses tuleb tehnilise üleoleku näitamiseks väga palju harjutada. Johan suudab kogu suure saalitäie rahvast end kuulama panna hoolimatu elegantsiga ning on näha, et ta naudib musitseerimist.
Teiseks lemmikuks ja ka üllatajaks oli kindlasti Mati Mikalai esinemine. Tema esitatavateks paladeks olid Debussy “Uppunud katedraal” ja Raveli tokaata tsüklist “Couperini haud”, mille pealkirjadest võis aimata kurvakõlalisi teoseid, kuid saali täitsid hoopis rõõmsad helid, mis olid esitatud suure dünaamilise skaalaga ning näitasid kontsertklaveri kõla ilu täies hiilguses.
Kolmandaks meelisesituseks oli Mihkel Polli ja Ivari Ilja esitatud Rahmaninovi Klaverikontserdi nr 2 esitatud 2. ja 3. osa. Kuna kontserte esitatakse koos teise klaveriga (kui orkestrit pole võimalik esinema kutsuda), siis see teos kõlas eriti võimsalt ning täitis oma kõla ja meeldiva muusikaga saali ka kõige kaugemad sopid.
Olen väga võlutud sellest klaverist ning loodan, et kui Sillapää mõisahoone saal saaks lähiajal  restaureeritud, siis oleks lihtsalt

Marika Klimberg-Hyötyläinen uue klaveriga Petrof tutvumas.

suurepärane, kui saaksime lossi 1. korrusele soetada niisama fantastilise kontsertklaveri! Seda enam, et projektikonkursile “Igal lapsel oma pill” saab klaveri toetuseks projekte esitada kuni 2018. aastani.
Vaata ka: http://www.harjuelu.ee/2016/10/7648/keila-muusikakoolis-on-eesti-esimene-petrofi-kontsertklaver/

Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.