Räpina Muusikakooli kuldsed poisid hoiavad kooli au kõrgel!

Kui eelmisel, 2016. aastal olime väga rõõmsad selle üle, et Reno Kokmann saavutas vabariigis löökpillide erialal I koha, siis see aasta on õnneks samuti suurepäraselt alanud. Nimelt esines laupäeval, 18. märtsil Räpina Muusikakooli metsasarve õpilane Jakob Täht Tartu I Muusikakoolis toimunud vabariiklikul metsasarvekonkursil Parim Noor instrumentalist 2017. Kokku osales võistumängimisel 40 metsasarveõpilast 25-st muusikakoolist. III vanuserühmas (12-13-aastased) oli Jakobil 7 konkurenti. Jakobi esitus oli siiski teistest väljapaistvam ning ta saavutas I koha! Esimene koht jagamisele ei läinud, küll jagati teisi ja kolmandaid kohti. Jakob saavutas kokkuvõtteks punktisummaks 23,3, mis on maksimumesitusele (25,0) väga lähedal. Noorel metsasarvemängijal on kahtlemata see õnn, et tema õpetaja Kaido Otsing ( Tartu I Muusikakooli direktor ja metsasarveõpetaja, endine kauaaegne Vanemuise teatri orkestri kontsertmeister ja metsasarvemängija) ongi vabariigi parimaid metsasarvepedagooge. Ta oskab õpilases kahtlemata parima laulvuse ja pilli kõla välja tuua ning ta on pingelises konkursiõhkkonnas parim hea tuju ja esinemisjulguse süstija. Ka auhinnatseremoonial rõhutasid žürii liikmed osalejatele tulevikuks soovitusi jagades, et metsasarve mängus on väga oluline pilli laulev kõla ja et tuleb pilliga sõna otseses mõttes kaasa laulda. Jakobi kontsertmeistriks on kõik need aastad olnud tema ema, Eva Saar, kes osaleb tihti Tartus toimuvates erialatundides, kuulab ära õpetaja Otsingu soovitused ning rakendab need koduses koosmängus ellu. Kindlasti on mängule tuge andnud osalemine Räpina Noorte Puhkpilliorkestris ja Eesti Noorte Puhkpilliorkestris.
Pühapäeval, 19. märtsil asus võistlustulle Aksel Vürst. Tema õpib klarnetit H.Elleri nim Tartu Muusikakoolis, kuid kõiki teisi aineid ( solfedžo, muusikalugu, üldklaver) omandab Räpina Muusikakoolis. Sestap ongi ta üks vähestest, kelle nime järele kirjutatakse kaks kooli. Teadmisi laulmisest ammutab ta Räpinas toimuvates soololaulutundides. Aksel saavutas konkursil „Parim Noor Instrumentalist 2017“ vabariigis klarneti erialal I koha! Tema punktisumma oli lausa 24 (25-st võimalikust), mis on tõeline supertulemus! Järgmine tulemus oli 20,6 punkti. Teist kohta aga välja ei antudki- nii suur vahe oli Akseli ja teiste noorte klarnetistide esinemises! Kokku osales konkursil 24 õpilast. Akseli praeguseks klarnetiõpetajaks on väljapaistev H.Elleri nim Tartu Muusikakooli õppejõud Tõnu Kalm, kontsertmeistriks aga sama kooli suurepärane õpetaja Ieva Kostanda. Kindlasti on suur osa Akseli kujunemisloos Riivo Jõgil , kelle käe all omandatud oskused on Akseli arengus olnud väga vajalikud. 2 aastat tagasi saavutas Aksel vabariigis 2. koha ning pälvis juba tookord hulgaliselt kiidusõnu. Aksel osaleb Räpina Noorte Puhkpilliorkestri ja Eesti Noorte Puhkpilliorkestri koosseisus.
Soovime tublidele ning töökatele õpilastele, Jakobile ja Akselile palju õnne eduka esinemise puhul vabariiklikul võistlusel! Õpetajatele suured õnnitlused väljapaistva saavutuse eest!
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Aksel Vürst – vabariikliku võistluse I koha omanik!

Tõnu Kalm, Aksel Vürst, Ieva Kostanda.

Jakob Täht – vabariikliku konkursi I koha omanik!

Comments are closed.