- Kõik muusikakooli töötajad, õpilased, lapsevanemad, kontserdikülastajad jt külalised desinfitseerivad käsi kooli sisenemisel ja väljumisel välisukse kõrval paikneva dosaatori juures. Ilma kokkuleppe või loata on külalistel, k.a lapsevanematel on koolimajja sisenemine keelatud.
Kooli on lubatud järgmistel puhkudel:
uue instrumendi rentimine, lepingute sõlmimine, kontsertide kuulamine, vestlus õpetaja või direktoriga. Lapsevanemal on soovitatav kasutada kaitsemaski.
Eelkooli õpilaste lastevanematel on õppetöö esimesel kuul lubatud muusikakooli siseneda. Võimalusel kasutada telefoni, e-posti ja digitaalseid abivahendeid.
- Igasuguste haigustunnustega (nohu, köha, halb enesetunne, kõhulahtisus, külmavärinad jne) on muusikakooli tulek keelatud nii õpilastele, õpetajatele, lastevanematele kui ka kontserdikülastajatele. Tuleks kaaluda COVID-19 testi tegemist.
- Kui õpilane tunneb koolipäeva jooksul, et ta on haigestunud või tunneb ennast halvasti, annab ta sellest teada õpetajale, kes omakorda teavitab lapsevanemat ja direktorit. Kui töötaja haigestub keset tööpäeva, annab ta sellest teada kooli direktorile. Tervise silmnähtava halvenemise puhul helistatakse telefoninumbrile 112.
- Kui õpilase või töötaja COVID-19 diagnoos on leidnud kinnitust, jäävad kõik sel päeval muusikakoolis viibinud lähikontaktsed kaheks nädalaks kodusesse karantiini või oodatakse ära testi negatiivne tulemus.
- Koroonahaiguse või lähikontakti ilmnemisest tuleb koheselt läbi arutada kontaktid, kellega ja kus on koos viibitud ning sellekohane informatsioon edastada muusikakooli direktorile ning kontaktis olnud isikutele.
- Kui õpilane on haigestunud kergemalt mõnesse viirushaigusesse, siis kasutada distantsõpet õpilasele määratud tunni ajal. Rühmatundide ülesanded edastada õpilasele Stuudiumi kaudu. Võimalikud on ka muud kokkulepped.
- Kui kool läheb koroonaviirusest tingituna üle distantsõppele, siis vähemalt 50 % rühmatundidest peavad toimuma internetikeskkonnas. Individuaaltunnid toimuvad 100 % internetikeskkonnas.
- Töötajad võtavad haigestumise korral ühendust perearstiga ja jäävad vajadusel haiguspuhkusele. Kui haigussümptomid on kerged ja võimaldavad töötamist, siis tuleb kasutada distantsõpet kokkuleppel õpilaste ja lastevanematega.
- Kooli töötajad kannavad suurema nakkuse leviku puhul kaitsevisiiri ja/või -maski.
- Tundide vahepeal tuleb pesta käsi sooja vee ja seebiga. Soovitatav on võtta kaasa isiklik pudel desinfitseeriva kätegeeliga, mida saab vajadusel kasutada.
- Saabuda koolimajja määratud ajaks ja lahkuda koolimajast koheselt tundide ja huvitegevuse lõppemisel. Õpilastel tuleb hoida niipalju kui võimalik distantsi, eriti teiste klasside õpilastega, vähendada kontaktset suhtlemist nii koolimajas kui väljaspool kooli.
- Tuleb jälgida, et klassiruumid oleks alati tuulutatud, võimalusel hoitakse aknad avatud ka tunni ajal. Õpilastel, kes kuuluvad riskigruppi, kelle peres on riskigruppi kuuluvaid pereliikmeid või kes leiavad, et turvalist vahemaad on koolis raske hoida, on soovitatav kasutada siseruumides kaitsemaski.
- Õppeaasta jooksul ei ole soovitatav reisida väljapoole Eestit, eriti riikidesse, kus on kõrge nakkuskordaja ja mille kohta on kehtestatud karantiinikohustus.
Kui olete viibinud välismaal reisil, siis jälgige nimekirja maadest, mille puhul tuleb viibida 14-päevases karantiinis. Karantiiniajal kooli mitte tulla!