Vaimustav kontsert muusikakoolis

Esinevad Jakob Peäske ja Johan Randvere

Neljapäeval, 10. septembril toimus Räpina Muusikakoolis suurepärane kontsert, kus kuulajad said nautida vaimustavat koosmängu Jakob Peäske (fagott) ja Johan Randvere (klaver) esituses. Kuna tegemist on ETV saatesarja „Klassikatähed“ edukate esinejatega, siis kuuluvad mõlemad vaieldamatult Eesti muusika koorekihti.
Jakob Peäske on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning töötab Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri fagottide pillirühma abikontsertmeistrina. Samuti tegutseb ta Pärnu Linnaorkestri fagotirühma kontsertmeistrina. Kontsertmeistriks aga ei saada aga juhuslikult, vaid instrumendi eeskujuliku valdamise korral. Samas võtab kontsertmeister ka vastutuse pillirühma mängutaseme eest. Fagott on tuntud väga põneva kõla, paljude erinevate ning huvitavate heliefektide poolest. Seda sai nautida ka kontserdil. Fagott on tõeliselt tore instrument ning Jakob Peäske esitus köitis kuulajate meeli.
Johan Randvere on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli, EMTA magistri, täiendanud end Milanos Verdi nimelises konservatooriumis ning hetkel õpib EMTA doktorantuuris. Johan on meie kooli kauaaegne tuttav. Tema oskus suhelda väga erineva publikuga, mis algab 7-aastastest kuni pensionärideni välja, oli taas väga nauditav. Ta on teoste ajastu, instrumentide ja autorite tutvustamisel nii piltlik, elavaloomuline ning kaasahaarav, et isegi esimese klassi juntsud kuulasid kontserti avali sui, ega nihelenud grammigi. Johan Randvere mängutehnika on tõeliselt kõrgel tasemel ning tundub, et see muutub aina paremaks. Lisaks õppimisele juhib ta käesoleval aastal „Klassikatähtede“ saadet ning tal on oma saade Youtube`is „Spotlight with Johan Randvere“.
Kava:

Carl Maria von Webber Fagotikontserdi III osa
T. Kõrvits „Puudutus“
E. Tamberg „Kapriis“
A. Lemba Fantaasia Eesti rahvaviisidest
Fucik “Vana toriseja”
J. Rääts Tokaata
A. Piazzolla „Oblivion“
P. Tšaikovski „Nokturn“
Bach Goldbergi variatsioonide aaria
Monti „Tšardas“

Eriti kaasakiskuv oli muidugi sensitiivne ning tundeküllane Piazzolla „Oblivion“. Terve kontserdi krooniks oli vaieldamatult vahelduvate iseloomude ja meeleoludega kõigile tuttav Monti „Tšaardaš“.
Kokkuvõtteks jäime kontserdiga väga rahule ning muusikakooli õpilased said lähemalt veel ühe instrumendiga tuttavaks.

Kontserti rahastasid: Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapita, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp ja Räpina Vallavalitsus.

Marika Klimberg-Hyötyläinen,

Räpina Muusikakooli direktor

Johan Randvere

Vasakult: Johan Randvere (klaver) ja Jakob Peäske (fagott)

Kontserdi lõpus

Jakob Peäske

Comments are closed.