Värvikirev kontsert muusikakooli noortelt lauljatelt

Kontserdi “Õhtu lauludega” esinejad

Reedel, 25. oktoobril said muusikahuvilised juba 13. kord nautida muusikakooli lauljate suurepärast esitust traditsioonilisel lauluosakonna kontserdil „Õhtu lauludega“. Tegelikult pidi kontsert toimuma juba maikuus, kuid haiguspuhang tõi teele takistusi ja ootamatusi.
Kontserdil esinesid: Arhanna Sandra Arbma, Otto Valter Vürst, Gete-Ly Vija, Victoria Jürgenson, Erle-Mai Pabusk, Minna Emilia Vürst, Angelika Apuhtin, Andry Must, Tairi Tolmik, Katariina Nagel, Helerin Salve ja muusikakooli neidude ansambel. Õhtujuhiks oli palutud meie kooli endine Margot Suure lauluõpilane Kristina Bianca Rantala, kes kevadel lõpetas G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli, töötab sealsamas juba õpetajana ning jätkab oma õpinguid Helsingis.
Kontserdile lisas värvikust Riivo Jõgi juhitud saateansambel koosseisus: Riivo Jõgi (klaver), Peeter Änilane (basskitarr), Sander Aasaväli (löökpillid) ja Madis Arvisto (kitarr). Saateansambli mängu taustal kõlasid lauljate hääled nagu „päris kontserdil“ ning esitused ei tundunud kaugeltki lihtsalt kooliesinemistena.
Kontserdil kõlasid lüürilisemad hääled (Victoria, Erle-Mai, Angelika), kuid ka hoopis ootamatult soulistiilis lauljad (Helerin, Tairi). Tugevamat sugupoolt esitasid teist aastat lauluga tegelev Otto Valter Vürst ja juba aastaid laulmisega tegelnud Andry Must. Energiast pakatavad olid Gete-Ly ja Arhanna esitused. Minna paistis silma hääle kõrge registriga, Katariina aga vastupidi – hääle mahlaka ja madala kõlaga. Kuulajaid võlus neidude ansambel ning oli tore kuulata mitmehäälset ja puhast ansamblilaulu. Tore, et palju lauldi teineteisele back´`i, et esitus kõlaks ilmekamalt ja täiuslikumalt.
Suurepärase helikvaliteedi eest hoolitses muusikakooli kauaaegne koostööpartner Mati Lukk, kes oli kohale toonud suurel hulgal tehnikat. Sarmikas ja kaunikõlalise häälega õhtujuht Bianca esitas kontserdil koos Arhannaga laulu Mark Fisher, Joe Goodman, Larry Shay – “Kui sa naerad”. Kontserdi lõpus tulid esitamisele veel Irving Berlin – “Blue Skies” ja omaloominguline laul “Võõras viis”.

Kogu kontserdi laulud valis ning õpetas lauljatele Margot Suur. Õpilastele laulude otsimine on ääretult pikaaegne ning kannatlikkust nõudev protsess. On juhtunud ka seda, et valitud laul esitajale üldse ei sobi ja siis jätkuvad taas otsingud. Lauljad peavad oma häält pidevalt treenima, kuulama ka teisi esinejaid, et õppida midagi uut ja põnevat. Ainult tundides vokaalkunsti pole võimalik omandada, tuleb hulgaliselt lisatööd teha. Laulude juurde tagasi minnes tuleb mainida ka seda, et piisavalt harjutades muutub laul esitajale omaseks ning esitajal tuleb leida laulust see, mida kuulajale tahaks edasi anda.

Seega- au ja kiitus õpetaja Margotile, kes teeb meie laululastega nii head ja sihikindlat tööd. Taas sai tõdeda, et ta suudab oma õpilastega korda saata suurepäraseid muusikalisi imesid.

Marika Klimberg-Hyötyläinen,

Räpina Muusikakooli direktor

 

Erle-Mai Pabusk

Bianca koos oma õpetaja Margotiga

Katariina Nagel

Minna Emilia Vürst

Tairi Tolmik

Otto Valter Vürst

Victoria Jürgenson

Fantastiline õpetaja Margot Suur

Arhanna Sandra Arbma

Kristina Bianca Rantala

Saateansambel koosseisus: Riivo Jõgi (klaver), Peeter Änilane (basskitarr), Sander Aasaväli (löökpillid) ja Madis Arvisto (kitarr)

Heleriin Salve

 

Gete-Ly Vija

Angelika Apuhtin

Andry Must

Muusikakooli neidude ansambel

Comments are closed.