Räpina Muusikakool elab hetkel konkursside tähe all

Esimese koha pälvinud Reno Kokmann.

Õpetaja Küllike Männik ja Kristjan Rannaste pärast diplomiväärilist esinemist löökpillikonkursil.

Reedel, 16. märtsil toimus Tartu II Muusikakoolis vabariikliku konkursi „Parim Noor Instrumentalist 2018“ kogu Lõuna-Eestit hõlmav voor, milles osales kaks Räpina Muusikakooli õpilast: Kristjan Rannaste (II vanusegrupp) ja Reno Kokmann (III vanusegrupp). Mõlemad tublid noormehed õpivad väga järjekindla ning pühendunud õpetaja Küllike Männiku käe all ning häid tulemusi ei tulnudki kaua oodata! Reno, kes on eelnevatel aastatel mitmel konkursil väga edukalt esinenud, saavutas I koha ning sõidab 8. aprillil Raplasse, kus toimub lõppvoor. Reno osaleb H.Elleri nim Tartu Muusikakooli poolt läbiviidavas Tulevikumuusikute programmis. Sellega seoses võtab ta kaks korda kuus ette reisi Tartusse, et veel nõuandeid ning inspiratsiooni ammutada õpetaja Heigo Rosinalt, kes oli üks “Klassikatähtede” esimese hooaja finalistidest. Kristjan, kes osales konkursil esmakordselt, esines samuti hästi ning talle omistati diplom.

Mõlema noormehe kontsertmeister oli Martina Võrk, muusikakooli klaveriõpetaja, kes ka ise astub kontsertidel sageli üles soolopianistina. Soovime kõigile asjaosalistele palju õnne ning                                                                                                                hoiame Renole finaalis kõvasti pöialt!

Väga tahaksin kiita muusikakooli noori kitarriõpetajaid Ilmars Priede`t ja Meelis Hainsood, kes hoolimata oma lühikesest õpetajastaažist saatsid konkursile kokku 3 õpilast! Õpetaja Ilmars töötab meie koolis alles kuus kuud ning õpetaja Meelis teist aastat. Tublid õpilased, kes konkursil osalesid on: Birgit Pihlap, Marili Piirisild ja Daan Zekker. Marili ja Daan on varemgi kitarrikonkursil osalenud, kuid Birgit asus meie muusikakooli õppima alles 6 kuud tagasi ning visa harjutamise tulemusena osales ta juba II vanuserühma konkursil! Superhea tulemus! Harjutamine teebki meistriks.

Järgmisel nädalal asuvad Valgas Räpina Muusikakooli au kaitsma noored ja tublid akordionistid Miriam Metsanurm, Georg Neimann (õpetaja Ave Astel) ja Matfei Razik (õpetaja Juta Püvi). Edu teile!

Alati särav Minna Emilia Vürst osales Võrus toimunud viiulikonkursil, kus ta saavutas I vanusegrupi A kategoorias II koha (esimest kohta välja ei antud). Minnal seisab 25. märtsil ees osalemine lõppkonkursil Nõmme Muusikakoolis. Ta esitab seal suurvormist 2 osa, mis tähendab, et ta kvalifitseerub A kategooriasse. Minna õpetajaks on Räpina Muusikakoolis 5. aastat töötav Alari Kalvik, kontsertmeistrina astus üles taas Martina Võrk. Pöidlad pihku!

Marika Klimberg-Hyötyläinen,

Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.