Kaunis õhtukontsert säravate muusikutega

 

Esinevad Age Juurikas (klaver) ja Silvia Ilves (tšello).

Teisipäeval, 13. märtsil täitsid muusikakooli saali imekaunid tšello- ja klaverihelid, mille loojateks olid fantastilised muusikud Silvia Ilves (tšello) ja Age Juurikas (klaver). Esitusele tuli:
Brahms Sonaat tšellole ja klaverile nr 1 op 38 e-moll I osa
Paganini “Variatsioonid Rossini teemale”
Granados Fandango klaverisüidist “Goyescas”
Prokofjev Sonaat tšellole ja klaverile C-duur op 119

Kava oli huvitav, hästi üles ehitatud ning ka tavakuulajale täiesti jõukohane. Esiridades istujatele oli kahtlemata kuulamisnauding suurem, sest see osa publikust sai muusikute mängu jälgida lähedalt (kahju, et meil ikkagi lava pole!). Esinejad näitasid erinevate strihhidega ning põnevate mänguvõtetega mängu. Tore oli vaadelda noorte kaunitaridest muusikute kirge ning kaasaelamist- see peegeldus nii kõlas kui ka visuaalis.
Tihtipeale on nii, et esineb solist koos klaverisaatjaga, kuid ei lisa mängupartnerile hoogu ja sügavust juurde, mängib vaid harmooniat ja hoopis pidurdab muusika kulgemist. Sellel kontserdil oli aga koosmäng suurepärane! Esialgselt tšello poolt esitatavad teemad tulid hiljem esitusele klaveri poolt ning mängus valitses harmoonia ning nauding. Põnev oli jälgida Silvia Ilvese Paganini esitust, kus kogu teos esitati vaid ühelainsal keelel! Mõlemad noored daamid astusid üles ka väga tehniliste sooloartistidena ning sai vaid nentida, et tegu on tõeliste MUUSIKUTEGA.
Aitäh imelise õhtu eest, lugupeetud Silvia Ilves ja Age Juurikas! Jätkuvat isikupära ning dünaamilisust!

Marika Klimberg-Hyötyläinen,

Räpina Muusikakooli direktor

Pärast õnnestunud kontserti.

Klaveril esineb Age Juurikas.

Silvia Ilves nautimas tugevat aplausi.

Kirglik tšellist mänguhoos.

Age Juurikas järjekordset teost tutvustamas.

Comments are closed.