Räpinat väisas Pihkva 1. Muusikakooli delegatsioon

Külalised Räpina Paberivabrikus

Külalised Räpina Paberivabrikus

Teisipäeval, 07. mail saabus Räpinasse Rimski-Korsakovi nimelise Pihkva 1. Muusikakooli 15- liikmeline delegatsioon eesotsas Jelena Rožkaga, kes on käesoleva projekti assistent. Delegatsiooni kuulusid erinevate erialade õpetajad, kellest enim oli kitarriõpetajaid. Külastajad majutati hotelli „Räpina“.
Päevakava oli tihe. Kõigepealt mindi külastama lasteaeda „Vikerkaar“, mille särtsakas juhataja Regina Allik tegi väikese ülevaate lasteaia ajaloost ning personalist. Külastati mitmeid rühmaruume, raamatukogu, basseiniruume, muusikasalongi ning saali. Ekskursioon jätkus ajaloolises Räpina Paberivabrikus. Juhataja Mihkel Peedimaa tegi huvitava ringkäigu oma asutuses ning kuna kõik oli põnev, siis esitati juhatajale väga palju küsimusi.
Kätte jõudis kehakinnitamise aeg ning Puuriida Pubi pakkus maitsva lõunasöögi. Söömisest vabal ajal arutasid projektijuht Signe Somelar – Erikson, Venemaa- poolne projekti assistent Jelena Rožka, Eesti- poolse projekti assistent Marje Hindriksoo ning projekti koordinaator Marika Klimberg-Hyötyläisega tulevikuplaane seoses projektiga ning otsustati, et käesoleva aasta oktoobrikuus tuleb Räpinasse külla Pihkva puhkpilliorkester koos löökpillimängijatega. Selleks saadavad mõlemad pooled teineteisele 4 orkestripala noodipartiid, mille õppimist alustatakse kodus, kuid oktoobrikuus harjutatakse koosmängu. Kindlasti toimub laagri lõpupäeval ühiskontsert, kus orkestrid astuvad üles ka ühekaupa. Kuna Pihkva kooli löökpilliõpe on kestnud veel vähe aega, siis jagab Räpina Muusikakool koos H. Elleri nim Tartu Muusikakooli õpetajate- mentoritega omapoolseid teadmisi nii löökpilli- kui ka mõnede puhkpillide mängu alal. Sellel teemal on läbirääkimised mentoritega juba alanud.
Pärast mõnusat söömaaega võtsime suuna Räpina Vallavalitsusse, kus külalisi tervitasid Räpina abivallavanem Piret Rammo, haridus- ja noorsootööspetsialist Anu- Cristine Tokko ning vahendajaks IT juht Aleksei Raud. Koosolijatele anti lühike ülevaade Räpina asutustest ning ettevõtetest, loeti üles mitmesuguseid arve, et külalistel tekiks õige mastaap kohalikest oludest.
Peatselt suunduti bussidel Räpina Aianduskooli poole, kus meid ootas ees õpetaja Irma Samoldina, kes viis läbi põhjaliku ekskursiooni aianduskooli ruumides ning kasvuhoones.
Tee Räpina Loomemajja on nii lühike, et nautisime külalistega ilusat ilma ning aianduskooli territooriumil kaunilt õitsvaid taimi. Külaliste käes sähvisid pidevalt telefonid ning fotoaparaadid, sest vaadata oli palju.
Loomemajas ootas meid juba juhataja Leo Kütt, kes suutis kogu Pihkva delegatsiooni oma mõnusa jutuga ära võluda. Seejärel mindi Räpina Koduloo – ja Aiandusmuuseumisse, kus Toivo Lees tegi mõnusa lühiülevaate paikkonna ajaloost.
Seejärel jõuti muusikakooli, mille ruumides tehti üksikasjalik ekskursioon. Küsimusi oli väga palju ning pikem vestlus toimus muusikakooli saalis. Kuna kogu päeva jooksul oli väga palju liikumist ning vaatamist, siis mindi õpetajate tuppa, kus külalisi ootas muusikakooli õpetajaskond ning kohvilaud. Külalised suhtlesid aktiivselt meie õpetajatega erialateemadel ning tunti huvi õppe kestuse ning õppetasude vastu. Seejärel suundusid külalised hotelli, et valmistuda pidulikuks õhtusöögiks.
Õhtusöögile olid palutud lisaks külalistele ning Räpina Muusikakooli õpetajaskonnale Räpina Vallavolikogu esimees Teet Helm, vallavanem Enel Liin ning muusikakooli hoolekogu esimees Toomas Heering. Toimusid vastavad tervitused ning lasti roogadel hea maitsta. Õhtusöök kulges väga meeleolukalt.
Järgmisel hommikul suunduti pärast hommikusööki Räpina sadamasse, kus nauditi kauneid vaateid ning maitsti kodumaist jäätist sadama kohvikus.
Kohtumine kahe riigi muusikakoolide esindajate vahel kulges hästi, huvi oli mõlemapoolne. Veidi kurdeti, et oleks tahtnud rohkem aega veeta muusikakooli noodikogus. Lohutasin külalisi, et järgmisel korral tullakse juba kaheks ööpäevaks ning siis jääb kõigeks enam aega.

Siinkohas täname kõiki asutusi, kes meie külalised lahkesti vastu võtsid ning samuti kuulub eriline tänu vallavalitsuse töötajatele Allan Kirotarile ning Elar Liinile, kes olude sunnil ning vastutuleku korras külalisi sõidutasid. 
Projekti “Connecting Through Music” kaasrahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020. Programmi eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu.

Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor, projekti koordinaator

 

Comments are closed.