Reno Kokmann näitas löökpillikonkursil oma oskuste kõrget taset

Võidukad Küllike Männik, Martina Võrk, Reno Kokmann ja Heigo Rosin.

Pühapäeval, 08.04 toimus Raplas konkursi “Parim Noor Instrumentalist 2018” finaal, milles osales traditsiooniliselt ka meie õpilane Reno Kokmann. Võistlema oli tulnud 26 õpilast üle vabariigi paljudest muusikakoolidest (Saku, Nõmme, Tallinn, Lasnamäe, Keila, Tabasalu, Koeru, Tartu II, Elleri nim Tartu, Pärnu, Lihula, Rakvere, Tallinna Muusikakeskkool, Räpina ja Kunda). Kuna löökpilli eriala nõuab väga süvenenud ja pühendunud harjutamist, sest harjutada tuleb ksülofonil, marimbal, kellamängul, bongodel, kongadel ja paljudel teistel instrumentidel, siis on iga auhinnakoht alati kullakaaluga. Nii paljusid instrumente pole ka  lastevanematel võimalik koju soetada, seetõttu tuleb harjutamas käia muusikakoolis, mis ongi paljudele õpilastele komistuskiviks. Kuid Renol seda muret pole. Ta käib praktiliselt iga päev harjutamas, mistõttu saabki teda meistriks pidada. 

Ja sihikindel töö sai konkursil väärilise palga: II koht III vanusegrupis!  I kohta välja ei antud. Reno saavutas 25-st võimalikust punktist tervelt 23.

Töö kiidab tegijat! Reno õpetaja meie koolis on Küllike Männik. Õpetaja Küllike on väga järjekindel ning suurepäraste oskustega pedagoog. Kuna Reno on seotud H. Elleri nim Tartu Muusikakooli Tulevikumuusikute programmiga, siis sõidab Reno kaks korda kuus Tartusse lisainspiratsiooni ja nõuandeid saamas väga populaarse telesaate “Klassikatähed” finalistilt, nüüdselt õpetajalt Heigo Rosinalt. Õpetaja Heigo on väga nõutud esineja ka välismaal, mistõttu on tema, kui tegevmuusiku tundides veedetud aeg samuti väga väärtuslik. Reno kontsertmeistriks oli meie “osavnäpust” kontsertmeister Martina Võrk.

Suur tänu asjaosalistele ning palju õnne!

Marika Klimberg-Hyötyläinen,

Räpina Muusikakooli direktor

 

Comments are closed.