Teisipäeval, 12. novembril toimus Räpina Muusikakoolis kontsert, kus esinesid Linda-Anette Verte (viiul) ja Andre Hinn (klaver).
See kontsert oli tõepoolest suurepärane! Ilus kandev kõla viiulilt, klaverilt aga toetav, aktiivne ja vahepeal soleeriv, kuid sugugi mitte pealetükkiv kontseptsioon teostest. Minu jaoks oli huvitavaim Alo Põldmäe viiulisonaadi 2. osa, mis kõlas eriti hästi ning lausa sundis kuulama. Samuti oli minu ja paljude teiste lemmikuks Harri Otsa “Rannal”.
Tahaks veel mainida, et tihtipeale jätab selline duo harali mulje, kasvõi juba sellel põhjusel, et pole piisavalt koos harjutatud. Käesolev esitus oli täpne, üheskoos hingamine, ühtemoodi fraseerimine – kõik see oli paigas. Ning alati pööran ma keelpillide puhul eriti tähelepanu tooni puhtusele. Tahes-tahtmata tuleb tunnistada, et norida polnud millegi kallal. Vahetevahel juhtub aga nii, et esinevad solist ja kontsertmeister, mis lükkab teise osapoole vähemtähtsaks, jättes pianistile vaid saatefunktsiooni. Meie saalis kõlaval kontserdil oli tegemist heade partnerite, sõpradega, kes lasid teineteisel vajalikes kohtades särada. Tore ja aus esitus igati!
Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor
Kontserdi kava:
1) Mozart – sonaat G-duur, KV 301
I. Allegro con spirito
II. Allegro
2) Alo Põldmäe – viiulisonaat “Pühajärve panoraam”
I. Tempo di rubato, Allegro ma non troppo. Maestoso, Allegro ma non troppo. Animato. Risoluto. Allegretto. Allegro, ma non troppo
II. Andante
III. Allegro. Adagio. Maestoso molto. Maestoso. Tempo rubato
3) Harri Otsa – “Rannal”, Sostenuto con anima. Allegro volante. Meno mosso
4) Gregor Heuer – sonaat viiulile ja klaverile (1939), pühendatud Roman Matsovile.
Allegro. Meno mosso. Allegro. Stretto